Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hodně složitě skládaly sestavy před novou sezónou kluby v basketbalové NBL. Zpočátku se přestupovalo především v rámci soutěže, s blížícím se startem ročníku začaly přicházet i zahraniční akvizice. Pořádný průvan v kabině zažilo především zdejší BK Olomoucko a Tuři ze Svitav. Z těchto kabin odešlo devět hráčů.

„To číslo vypadá jako vysoké, ale je to dáno tím, že jsme několik změn udělali v průběhu minulé sezóny, kdy přišlo trio Rose, Shelton a Arrington. Počítalo se, že u nás zůstanou pouze do konce ročníku,“ vysvětlil velký počet odchodů sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek, podle něhož by za normální situace bylo číslo ještě menší. „Kdyby se například těžce nezranil Malik Morgan, určitě bychom jednali o tom, aby u nás zůstal. Některé věci se prostě nedají naplánovat.“
Původně se kvůli koronavirové pandemii příliš nepředpokládalo, že v nejvyšší domácí soutěži budou v aktuálním ročníku figurovat ve větším počtu hráči ze Spojených států. Nakonec je v týmech dvanáct Američanů. Celkově do ligy naskočilo osmadvacet cizinců, o sedm méně než loni. Patnáct z Evropy, jediným zámořským basketbalistou, kromě Američanů, je Kanaďan Justus Alleyn hrající v Ostravě. Kvótu pěti cizinců využil naplno pouze Nymburk. „Také u nás mají cizinci menší zastoupení než v předešlých letech. Je to logické. Podařilo se nám získat dva hráče z naší ligy a do ligy posunuli další hráče z mládežnického BCM Orli Prostějov. Až když byla kostra pohromadě, začali jsme hledat za hranicemi,“ popsal způsob posilování kádru Pekárek.
Do Olomoucka přišel Leon Šantelj a Nemanja Bezbradica. Dva cizince mají také Pardubice, Svitavy a USK Praha, jediného Brno a čistě s tuzemskou sestavou hraje Opava a Děčín. Pět týmů má v kádru minimálně tři zahraniční basketbalisty. „Nemusí to být konečné číslo. Umím si představit, že se týmy budou v sezóně podle vývoje posilovat,“ vyjádřil svůj názor sportovní manažer BK Olomoucko.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...