Příjemnou noc, dnes je sobota 27.4.2024
svátek slaví Jaroslav,
zítra Vlastislav

Nesmírně vyrovnaný duel nabídlo utkání 5. kola basketbalové ligy mezi Olomouckem a Pardubicemi. Domácí sice většinu času sobotního měření sil sice vedli, nakonec se však museli smířit s porážkou 93:94, kterou těžkou trojkou z dálky zařídil Vyoral.

Hodně divokou úvodní pasáž odstartoval trojkou hostující Heřman. Domácí prohrávali do 4. Minuty, něž trojkou vyrovnal Váňa, pak překlopil skóre další střelou z dálky Kouřil. Hanáci v dalším průběhu čtvrtiny měli několikrát náskok pěti bodů, nebyli však důslední v obraně a Pardubice toho uměly využít. Čtyři sekundy před první pauzou se trefil bývalý hráč Olomoucka Dunans a po jeho trojce Hanáci vedli pouze 31:29.
Ve druhé části se soupeři zlepšili v defenzivě a body přece jen na obou stranách naskakovaly pomaleji. Ve 14. minutě se už zdálo, že domácí soupeři výrazněji odskočí. Po koši Bezbradici vedli 42:34, Východočeši ale odpověděli sérií šesti bodů v řadě a vyrovnaný souboj pokračoval. Pardubice se v jednom případě dokonce dostaly na rozdíl jediného bodu, až trojka Palyzy ve 20. minutě přinesla navýšení náskoku na 53:49.
Stačila jediná minuta třetí čtvrtiny a hosté zásluhou čtyř bodů Dunanse vyrovnali na 53:53, podobný kousek o chvíli později ukázal také domácí kapitán Palyza. Pěti body v řadě zajistil svému týmu vedení 62:57, výraznější nápor Olomoucka ani to nepřineslo. Pardubice se dokázaly zase dotáhnout, v průběhu 30. minuty snížily na 69:68 a za tohoto stavu se šlo do závěrečné periody.
Do poslední části dali hráči Olomoucka maximum zbývající energie a snažili se co nejrychleji rozhodnout. Po trojce Bezbradici vedli ve 33. minutě 77:72, pak dokonce 89:81 po bodech stejného hráče. Dvě a půl minuty před koncem ale Vyoral snížil na 89:91 a stejný hráč pak provedl v samotném závěru dokonalý obrat.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Je to pro nás trošku krutá porážka, protože jsme třiatřicet minut vedli. Ale hraje se na čtyřicet minut a nám koncovka nevyšla. V obraně jsme neubránili jednoduché situace a v útoku se nepodařilo vymyslet nějaké šikovné zakončení. Závěr střetnutí nás nezastihl v optimální pohodě. Tým na chvíli ztratil koncentraci, už mu docházely síly a to se nakonec ve výsledku odrazilo.“
Adam KONVALINKA – BK JIP Pardubice:
„Nevstoupili jsme do utkání špatně, ale nedařilo se nám v obraně, kde nás domácí rozebírali na prvočísla. Po přestávce to už bylo lepší. V závěru jsme byli šťastnější, byla to odměna za předchozí zápas s Nymburkem, který jsme prohráli po hodně dobrém výkonu. Koncovku obstaral Vyoral, který takové situace vyhledává. Tentokrát mu to vyšlo, prodal své zkušenosti.

Olomoucko - Pardubice 93:94

Další výsledky 5.kola: USK Praha - Svitavy 90:72 (20:13, 41:39, 70:55). Nejvíce bodů: Samoura 29, Štěrba 18, O. Sehnal 16, Mareš 11 - Bujnoch 15, Proleta 14, Matěj Svoboda 12 * Kolín - Ostrava odloženo * Děčín - Opava odloženo * Nymburk - Brno odoženo * Ústí n/L - Hr. Králové 27.9.

6. kolo, sobota 3. října, 18:30 hodin:
Opava - Brno, Ostrava - Olomoucko (17:30), Pardubice - Děčín odloženo, USK Praha - Kolín odloženo, Ústí n/L - Svitavy (4.10., 18:00).