Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned ve 3. kole Kooperativa NBL čeká na basketbalisty Olomoucka nejtěžší možná prověrka. V domácí hale přivítají dlouholetého českého suveréna z Nymburka. Hraje se tuto sobotu 19. září od 18.00 hodin.

„Sestava Nymburka se hodně obměnila, to je pravda. Některé odchody musí být pro klub nepříjemné, protože se jednalo o klíčové hráče. Ale na druhé straně úřadující mistr dokázal vniklé mezery zacelit. Protože disponuje nejvyšším rozpočtem a posily vybírají odborníci, předpokládám, že opět složili na naše poměry silný tým,“ říká trenér Hanáků Predrag Benáček. „Půjdeme do utkání se zvednutou hlavou a přál bych si, abychom byli kompletní. Pak bychom mohli favorizovanému soupeři vzdorovat. Chceme se snažit o rychlý a důrazný basketbal, což odpovídá tomu, jak se chceme prezentovat. V tom neustoupíme, i když na druhé straně bude stát Nymburk,“ prozradil své plány Benáček.
Šampion je na začátku sezóny ve slušné formě. V úvodním utkání s přehledem přehrál ambiciózní Svitavy 107:84 na jejich palubovce, když už první čtvrtinu vyhrál o sedmnáct bodů a další průběh střetnutí kontroloval.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...