Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Značnými změnami prošel před novou sezónou tým BK Olomoucko, jehož sídlo je i nadále v Prostějově. Zatímco například rozehrávač Kouřil i kapitán Palyza zůstali, naopak třeba Adam Goga, Marek Sehnal nebo Jiří Dedek odešli. A místo nich dorazily nové tváře, které v přípravě ukázaly svůj potenciál. Nejen tyto změny vedení klubu představilo na tiskové konferenci, která proběhla ve středu dopoledne v Národním sportovním centru. Novinářům na dotazy odpovídali sportovní manažer Michal Pekárek, trenér Predrag Benáček a již zmíněný Lukáš Palyza.

Tým se tedy musel popasovat s řadou odchodů, kromě již zmíněných odešli také všichni američtí hráči. Například Lukáš Palyza v tom ale nevidí velký problém. „Je to lehká změna a za mě je to hodně zajímavé. Řeknu na rovinu, Američani mají v atletičnosti a dynamice něco, co Evropané geneticky nemají. Každý je ale zároveň zvláštní, ta výchova je jiná. Jsou mentálně i herním projevem zvláštní, potřebují si pořád něco dokazovat,“ vyjádřil se.
Kromě toho, že spolu s trenérem vyslovil víru v sílu týmu, nalákal příznivce basketbalu na jednu novinku. „Na trénincích z týmu cítím velké zaujetí a nasazení. Všichni jsou nadšení, že můžeme trénovat a posouváme se. Letos budeme mít lepší nasazení v obraně. Už tam jde vidět, že nejsou takové elementy, že by někdo něco vypustil. Ti hráči fakt rotují,“ vyzdvihl Palyza.
„Jsem velice rád, že Lukáš zůstal, protože to je hráč a osobnost celé ligy. A prakticky o to jednodušeji se tým skládá,“ poznamenal k setrvání kapitána sportovní manažer Michal Pekárek.
Přestože Američané v týmu skončili, našla se místo nich velká hvězda v podobě Nemanje Bezbradici. „Je to hráč, který hrával všechny roky v Srbsku v reprezentaci, hrával čtyři roky v Bělehradu. Byl taky na NBA v draftu. Poslední rok nehrál, protože měl nepříjemné zranění kotníku. Nyní se chce vrátit, resetovat kariéru,“ poznamenal na jeho adresu Predrag Benáček, lodivod BK Olomoucko. Ten zároveň nastínil, že vzdor velké odměně týmu zůstává cíl vysoko – hrát co nejvýše, nejlépe o medaili. „Účast v semifinále by potěšila,“ pousmál se Pekárek.

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...