Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Další dva přípravné zápasy absolvovali basketbalisté BK Olomoucko. Na úvodní výhru nad ostravskou Novou hutí ale nenavázali. Postupně prohráli s Královskými Sokoly Hradec Králové i svitavskými Tury.

I druhé utkání odehráli svěřenci kouče Benáčka na domácí palubovce a duel s Královskými Sokoly přinesl vyrovnanou partii. Soupeři se střídali ve vedení a rozhodla koncovka. V ní hosté vedli 74:72 a v samém závěru měli lepší mušku. Olomoucko prohrálo 74:84, když neubránilo několik posledních útoků. „Bylo vidět, že tým má za sebou atletickou přípravu. Hráči byli unavení a těžkopádní. To ale k přípravě patří. Pomalu si to bude sedat, věřím, že herně půjdeme nahoru,“ věří kouč Predrag Benáček.
Na cizí palubovce se basketbalisté poprvé představili ve Svitavách. Narychlo domluvené utkání bylo náhradou za původně zamýšlený duel se Spišskou Novou Vsí. Patnáct minut bylo střetnutí vyrovnané a Olomoucko místy i vedlo. Pak ovšem hráčům došly síly a tomu odpovídal výsledek 73:97. O výsledku rozhodla krátká pasáž, v níž hosté nabrali dvoucifernou ztrátu. „Naše tréninková pauza byla delší než u soupeřů. V kondici v důsledku toho zaostáváme. Herně je to přitom dobré. Dokud máme síly, můžeme se měřit s každým. Ale potřebujeme čas. Až doženeme fyzické manko, přijdou výsledky,“ konstatoval Benáček.
„Kluky pochopitelně nebaví prohrávat, ale musíme zkrátka vnímat realitu. Být pozitivní a současnou situaci ustát. Kvalitu máme, potřebujeme ale mít také sílu, abychom mohli hrát naplno celých čtyřicet minut,“ dodal kouč týmu připravujícího se v Prostějově.
V nadcházejícím týdnu čeká na basketbalisty náročný zápasový program. Dle plánu mají sehrát hned čtyři duely, z toho dva jako součást turnaje ve Zlíně. Již zítra, tj. v úterý 25. srpna, je přivítá od 18.00 hodin Inter Bratislava. O den později vstoupí do zlínského klání duelem proti NH Ostrava od 16.00 hodin. V pátek 28. srpna by se měli představit na palubovce prostějovského Sportcentra v odvetě proti bratislavskému Interu, první rozskok je naplánován na 18.00 hodin. Vše pak zakončí nedělní druhý zápas podniku ve Zlíně proti domácímu výběru.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...