Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ještě jedno volné místo v sestavě pro příští sezónu zůstává neobsazeno v kádru BK Olomoucko. Vedení klubu počítá s kvalitní posilou pod koš a v důsledku nedostatku českých pivotů půjde o zahraniční akvizici. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout v nejbližších dnech.

Hanáci doufali, že posilou bude Jure Besedič, který dříve hrál v Itálii za Angri a v domovském Slovinsku nejvyšší soutěž v Portoroži a Domžale. Naposledy působil v německém celku Dragons Rhöndorf, kde v průměru dával přes deset bodů. Po krátké zkoušce se s ním Olomoucko rozloučilo.
„Reference jsme na něj měli dobré. Na hřišti potvrdil, že má šikovnou ruku a dobré basketbalové myšlení. Bohužel dorazil fyzicky hodně špatně připravený. Do kondice by se dostával několik měsíců a na to opravdu není čas. Museli jsme jej poslat domů,“ uvedl sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek. „Ukázalo se, že je dobré pozvat hráče na zkoušku. Reference nejsou všechno,“ dodal Pekárek.
V tomto týdnu své umění trenérovi Predragu Benáčkovi předvede další testovaný hráč. Půjde o srbského basketbalistu se slovinským pasem, který hrál právě ligu ve Slovinsku. Realizační tým věří, že tentokrát už vše dobře dopadne. „Chceme mít sestavu pohromadě, potřebujeme si ale hráče prověřit a otestovat. Když bude vše podle našich představ, můžeme uzavřít smlouvu a soustředit se už výhradně na přípravu,“ řekl sportovní manažer BK Olomoucko.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...