Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bez Lukáše Palyzy a Viktora Vašáta zahájili přípravu na novou sezónu basketbalisté BK Olomoucko. Kapitán týmu je na reprezentačním kempu, pivot má problémy s kolenem a připojí se později. „Zatím je nás osm. Stále vybíráme posily pro nadcházející soutěžní ročník,“ ujišťuje trenér Olomoucka Predrag Benáček.

Bolestivé místo je zřejmé na první pohled. „Hledáme hráče pod koš. Některé možnosti z různých důvodů padly, brzy ale přijdou hráči na zkoušku. Věřím, že vybereme dobře,“ potvrdil interese o pivota zkušený lodivod.
V minulých týdnech vedení klubu usilovalo o služby Martina Peterky. Ten ale po odchodu z Nymburka nakonec upřednostnil zahraniční angažmá a v příští sezoně by měl hrát v Německu. V důsledku nejisté zdravotní situace ve světě sešlo také z angažmá Duka Sheltona. Americký basketbalista na sebe upozornil v závěru nedohrané sezóny, kdy už Hanákům vypomáhal, jeho příjezd ze Spojených států ale není reálný. „Máme na stole řadu nabídek různých agentů. Vybíráme, nechceme se unáhlit. Zaměříme se na evropské basketbalisty. Ve hře je například Chorvat nebo Bulhar. Uvidíme, jak vše dopadne, chceme vše vyřešit rychle,“ řekl sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Hned první trénink v pondělí 27. července absolvovaly dvě letní posily. S novými spoluhráči se připravoval bývalý Válečník z Děčína Lukáš Feštr a také David Pekárek, který přestoupil z Hradce Králové. Chyběli naopak již bývalí hráči Adam Goga, Marek Sehnal, Igor Josipovič, Malik Morgan, Michal Norwa nebo Jiří Dedek.
„Sestava se změní. Hodně prostoru chceme dát našim mladým hráčům. Věřím, že se s novou pozicí vypořádají a převezmou zodpovědnost za výkony týmu. Potřebují hrát, jedině tak porostou,“ uvědomuje si kouč Benáček. „První tréninky probíhají především s míčem. Kluci dlouho nehráli, potřebují chytit rytmus, dostat se do herního módu. Každý den budou alespoň čtvrthodiny driblovat, aby si na míč zase zvykli,“ dodal s nadsázkou Benáček.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...