Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rovných deset zápasů odehrají do začátku sezóny basketbalisté BK Olomoucko. První přípravné utkání mají na programu v polovině srpna, kdy přivítají Ostravu, generálkou na start Kooperativa NBL bude mezinárodní turnaj O pohár primátora města Olomouce 3. a 4. září.

Vedení klubu dohodlo duely s českými, slovenskými a rakouskými soupeři. Není vyloučeno, že Hanáci narazí také na polského soupeře z Opole, to ovšem bude záležet na výsledcích semifinálových utkání v rámci závěrečného turnaje v Olomouci.
„V naprosté většině zápasů narazíme na týmy, které hrají nejvyšší soutěže. To je dobře, protože i když v přípravě nejde o výsledky, nemá smysl hrát proti výrazně slabším protivníkům. Každý zápas může ukázat, jak na tom aktuálně budeme, odhalí nám rezervy,“ míní kouč BK Olomoucko Predrag Benáček.
Počet dohodnutých střetnutí prakticky kopíruje situaci v letních měsících z předchozích let. Odpovídá představám členů realizačního týmu, dává odpovídající prostor k dostatečnému tréninku. „Podle našich zkušeností je deset zápasů vlastně optimální počet. K základnímu sehrání týmu to stačí, na větší počet ani není dostatečný prostor. Nejde je hrát, je třeba i pilovat signály na tréninku,“ říká Benáček. 

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY BK OLOMOUCKO

16. 8. 18.00 BK Olomoucko – NH Ostrava
18. 8. 18.00 BK Olomoucko – Hradec Králové
21. 8. 18.00 BK Olomoucko – Spišská Nová Ves
25. 8. 18.00 Inter Bratislava – BK Olomoucko
26. 8. 16.00 TURNAJ ZLÍN: BK OL - NH Ostrava
28. 8. 18.00 BK Olomoucko – Inter Bratislava 18 hodin
30. 8. 18.00 TURNAJ ZLÍN: Zlín – BK OL
1. 9. 18.00 BK Olomoucko – BC Kolín 18 hodin
3. 9. čas neurčen TURNAJ OLOMOUC: BK Olomoucko – Klosterneuburk
4. 9. čas neurčen TURNAJ OLOMOUC: utkání o umístění

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...