Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvoutýdenní sraz reprezentačního národního výběru naplánovalo vedení českého basketbalu. Na kemp v Mariánských Lázních, který probíhá od 27. července, plynule naváže soustředění v Poděbradech. Obě akce budou mít zajímavou hanáckou stopu, protože v nominaci nechybí kapitán BK Olomoucko Lukáš Palyza a nově také nadějný křídelník prostějovských Orlů Richard Bálint.

„Hráč našeho vrcholového centra mládeže BCM Orli Prostějov si svými výkony v reprezentaci U20 řekl o nominaci do A-týmu mužů. Reprezentační trenér Ronen Ginzburg tak povolal do přípravného kempu v Nymburku našeho teprve sedmnáctiletého juniora, který se tak potká na pozici rozehrávače s Tomášem Satoranským, který v NBA hraje za slavné Chicago Bulls,“ usmívá se Michal Müller, předseda prostějovského basetbalového mládežnického klubu.
„Náš kemp poprvé nemá vyústění v podobě zápasů, ale je dobré být spolu. Myslíme i na budoucnost, a to i za horizont roku 2022, kdy tu budeme pořádat EuroBasket. V kempu tak budeme mít i mladé hráče, a pokud kluci jako Zídek, Böhm, Sehnal nebo Bálint stráví jakkoli dlouhý čas vedle Satoranského, Hrubana nebo Balvína, budou moci poznat tuhle vysokou úroveň i to, jak trénují takoví hráči. Já jsem proto rád za tuto možnost být spolu v tomto složení,“ pochvaluje si už dopředu blížící se akci kouč mužské reprezentace Ronen Ginzburg.
„Richard má před sebou nadějnou kariéru, prioritou ovšem zůstává současné dokončení studia na Gymnáziu Jiřího Wolkera, čeká ho ještě septima a oktáva v osmiletém studiu se zaměřením na anglický jazyk,“ podotkl na adresu talentovaného odchovance Müller. A přidal jednu zajímavost: „V reprezentačním výběru se potká i s dalším absolventem prostějovského GJW Jaromírem Bohačíkem, který zazářil na mistrovství světa v Číně a momentálně přestoupil z mistrovského Nymburku do francouzského týmu ve Štrasburku.“
Se sestavou, která se v Mariánských Lázních sejde, je kouč národního týmu ČR hodně spokojen. „Všechno začalo už kempy mládežnických reprezentací a je velmi dobře, že se tyto akce zorganizovaly, protože si myslím, že většina federací letos v létě nic takového nedělala. Jejich efekt uvidíme v budoucnosti. Kempy jsem navštěvoval a viděl na nich spoustu talentů pro budoucnost českého basketbalu,“ řekl s příslibem kormidelník lvů.
Podle reprezentačního manažera se hráči týmu mužů společné akce nemohli dočkat. „Chtěli jsme to naplánovat před začátky klubových příprav, hráči ale byli po basketbalu tak hladoví, že sami volali a ptali se, jestli by nešlo začít dřív a nemohlo to být delší. První část kempu v Mariánských Lázních měla být původně zaměřená na individuální činnosti, ale sami hráči chtěli, aby se hned hrálo pět na pět, protože individuálně jedou celý červen i červenec a už skoro půl roku jsou bez zápasů,“ uvedl Michal Šob.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...