Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na konci první poloviny září odstartuje nový ročník Kooperativa NBL, ve které se představí také basketbalisté BK Olomoucko. Posunutému termínu zahájení nejvyšší soutěže se vedení klubu přizpůsobilo z pohledu začátku přípravy. Hráči se na společném tréninku poprvé sejdou 29. července, do té doby by měl být k dispozici také kompletní kádr pro nadcházející ligový ročník. „Situace ve světě je stále složitá. Proto jsou také jednání obtížná. Nechceme se ukvapit. Probíráme různé možnosti. Jsem přesvědčený, že složíme kvalitní tým, který bude předvádět dobrý basketbal a v tabulce bude hodně vysoko,“ uvedl sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.

Vlastí příprava bude probíhat především v domácím prostředí, kde má tým veškeré zázemí včetně posilovny. První týdny budou pochopitelně ve znamení nabírání fyzické kondice. „Jinak to nejde. Na začátek sezóny potřebujeme být dobře připraveni. Čeká nás další vyrovnaný ročník s celou řadou náročných zápasů,“ míní Pekárek. Do prvního mistrovského zápasu odehraje BK Olomoucko zhruba deset přípravných duelů. V plánu je start týmu na obvykle kvalitně obsazeném turnaji ve slovenském Svitu, na hodně těžké protivníky narazí tým také na turnaji O pohár primátora města Olomouce, který se bude hrát v Čajkaréně na začátku září. „Každé utkání bude dobrou prověrkou a současně bude sloužit k sehrání sestavy, kterou budeme mít k dispozici v nadcházející sezóně. Myslím, že budeme pro každého soupeře hodně nepříjemní. Jednak v přípravě, hlavně pak v lize, kde chceme navázat na umístnění z posledních sezón,“ řekl Pekárek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...