Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kvalitní výkony Františka Váni v zápasech nedohraného ligového ročníku Kooperativa NBL nebyly přehlédnuty při zasílání pozvánek na tréninkový kemp reprezentace U24 pod vedením kouče Ronena Ginzburga. Tým nadějí byl složený z borců působících v domácí elitní soutěži a na amerických univerzitách a strávil týden společnými tréninky v nymburském sportovním centru.

„Kemp jsme svolali relativně narychlo, protože jsme využili situace kolem covid-19. Většina hráčů, kteří běžně působí v USA na univerzitách, byla najednou v Čechách, takže nám to dávalo šanci pozvat je na tréninkový kemp a vidět je. Hráči byli z našeho nápadu nadšení a drtivá většina to kvitovala, protože je to pro ně příjemná změna z individuálních tréninků, které už trvají poměrně dlouho. Nominovaní oceňují, že se takhle v létě mohou sejít a změnit svůj režim,“ řekl manažer národního týmu Michal Šob.
Do nominace se dostalo čtrnáct basketbalistů. Českou ligu kromě hráče BK Olomoucko Váni zastupoval Ondřej Sehnal, Jakub Tůma, Radek Farský, Radek Pumprla, David Škranc, Michal Svoboda, František Fuxa a Luboš Kovář. „Chceme dát mladým hráčům, kteří by v budoucnu měli zaujmout větší roli v seniorském národním týmu, příležitost se ukázat,“ poznamenal Šob.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...