Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Účastnické místo na finálovém turnaji v Praze 26. července si hned na prvním turnaji letošního Chance 3x3 Tour zajistili hráči týmu Tři a půl chlapa, který z poloviny tvořili basketbalisté BK Olomoucko. Pro vítězství si došli v sestavě František Váňa, Viktor Vašát, Martin Nábělek a Vojtěch Růžek.

„Všichni jsme spolu hráli v mládeži v Prostějově, takže se dobře známe. Původně jsme s Martinem měli jinou sestavu, ale dva borci měli nějaké zdravotní potíže, tak jsme museli narychlo udělat obměnu. Myslím, že úspěšnou. Spolu jsme nijak netrénovali, ani signály jsme si nestihli vymyslet. Víc turnajů v plánu nemáme. Možná leda ten finálový v Praze,“ řekl po turnaji František Váňa.
V elitní mužské kategorii se do turnaje přihlásilo parádních třicet týmů, které byly rozděleny do osmi skupin po čtyřech a po třech. Dál šli vždy dva nejlepší. Pozdější vítězové neměli ve skupině žádné problémy a dobrou formu ukázali také v play-off. V osmifinále porazili 3PTS Contest 18:8 a ve čtvrtfinále sestavu 3x3 Prague 21:15. Následovalo utkání o postup do finále a v něm tým Tři a půl chlapa přehrál Letný Vánok 21:12 ze Slovenska. S přehledem ovládl také závěreční utkání, v němž porazil výběr Bricklayers 19:10.
„Měli jsme dobré rozlosování a hráli jsme v pohodě a beze stresu. Pro mě bylo nejtěžší osmifinále, jelikož jsme před ním měli asi čtyřhodinovou pauzu a bylo těžké se zase rozběhat. S Prague 3x3 jsme ve čtvrtfinále měli trochu štěstí, když se jim zranil David Jelínek, což jistě ovlivnilo průběh zápasu. Nebýt toho, byl by to určitě ještě těsnější zápas,“ hodnotil týmové vystoupení Váňa.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...