Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V posledních týdnech se znatelně rozběl přestupový kolotoč v rámci klubů Kooperativa NBL. Týmy se snaží doplňovat soupisky především tuzemskými hráči, protože se obecně předpokládá menší počet zahraničních basketbalistů na prakticky všech soupiskách.

„Je to logické. V současné době nikdo neumí odhadnout, jaká situace bude na podzim a v průběhu příští sezóny. Stavět sestavu na cizincích není ideální. Zatím není jisté, za jakých podmínek by mohli do České republiky, neznámých je momentálně hodně. Proto se všichni snaží získat co největší počet našich hráčů,“ chápe úsilí klubů sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Hanáci zatím získali Lukáše Feštra z Děčína, největší přestupovou bombou je však zatím stěhování Viktora Půlpána z Pardubic do Brna, kde reprezentační rozehrávač podepsal smlouvu na tři sezóny.
Hodně aktivní jsou Svitavy. Z Opavy získaly Václava Bujnocha a Rostislava Dragouna, podle zákulisních informací pak také Marka Sehnala a Adama Gogu z BK Olomoucko. U Turů naopak skončil dnes již děčínský Eduard Kotasék a také Jiří Jelínek, který se po letech vrací do Kolína.
Kromě jednání o posilách jednotlivé týmy pracují také na udržení svých tahounů z předchozích ligových ročníků. BK Olomoucko je na tom z tohoto pohledu dobře. Zůstávají talentovaní hráči a také velké opory Lukáš Palyza a Radovan Kouřil. Pod smlouvou je také střelec František Váňa. „Osu máme, současně počítáme s tím, že velký prostor ke svému růstu dostanou mladí kluci. Ovšem ještě na několika postech chceme tým doplnit,“ poznamenal Pekárek.
O konsolidování kádru se starají i další. V Ústí nad Labem prodloužil smlouvu Michal Šotnar, v Brně Jakub Jokl a Jan Kozina, Ostrava udržela Filipa Šmída, v Kolíně prodloužila dvojice Filip Somberg a Theodor Dlugoš.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...