Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kvůli vynucenému předčasnému ukončení sezóny museli basketbalisté upravit řadu svých aktivit. Denní náplň pravidelně plnily tréninky, příprava na ligové duely i vlastní zápasy. S nečekaným množstvím volného času hráči naložili různě, současně se snaží udržovat v odpovídající kondici.

„Každý to má jinak. Snažím se alespoň běhat, protože potřebuji ten ‚hormon štěstí‘ po sportovním
výkonu. Není to pochopitelně optimální. Už se těším, až se s klukama domluvíme a půjdeme si zaházet na nějaký venkovní koš,“ těší se Marek Sehnal, který volná okénka v běžném programu zaplnil bez větších problémů. „Dělám věci kolem baráku, pomáhám tátovi v dílně,“ uvedl Sehnal.
Volný čas dokázal zaplnit také Michal Norwa. Pomáhá v podnikání kamarádovi, současně přemýšlí o své bezpečnostní službě. „Možná právě tohle období v tomto oboru pomůže rozlišit kvalitní firmy od těch ostatních,“ uvažuje pivot BK Olomoucko.
Kapitán hanáckého výběru Lukáš Palyza především odpočívá. V posledních letech měl minimum prostoru na regeneraci. V lize patřil pravidelně mezi nejvytíženější hráče, v létě pravidelně absolvoval náročný reprezentační blok a třeba do přípravy na poslední sezónu se zapojil bezprostředně po návratu z úspěšného světového šampionátu v Číně. „Předchozí roky byly opravdu hodně náročné, tělo potřebovalo na nějakou dobu pauzu. Zkušenější hráči přestávku potřebují. Regenerace je důležitá i z mentální stránky. Hráč potřebuje dostat zase hlad po basketu,“ míní Palyza.
Někteří sportovci se díky pauze soustředí především na studium a dohánějí, na co v sezóně nebyl čas. „V těchto dnech dopisuji bakalářskou práci,“ prozradil svoji hlavní současnou náplň rozehrávač Adam Goga.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...