Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pokud by platilo heslo „co tě nezabije, to tě posílí“, měli by zřejmě hned v příští sezóně bojovat basketbalisté BK Olomoucko o titul. V průběhu předčasně ukončeného ročníku Kooperativa NBL inkasovali celou řadu nečekaných úderů, řešili extrémní počet zdravotních problémů a doplňovali sestavu, jak jen bylo možné. To vše se podepsalo pod souhru týmu, která byla často kostrbatá.

Patrné byly nedostatky na obranném doskoku, také počet ztracených míčů byl větší, než by si trenéři i fanoušci představovali. Vše mělo přitom jednoho společného jmenovatele – velký počet změn v základní rotaci. S každou se kádr statečně popral a nebylo jich málo.
Nejdříve kabinu opustil Javonte Douglas, pak přišlo zranění Malika Morgana a vše vyvrcholilo nuceným odstoupením Radovana Kouřila. Ve všech případech se hráči s neočekávanou komplikací vyrovnali se ctí. Důrazem a bojovností nahradili nedostatky v kombinaci. Především mladí a dříve méně vytížení basketbalisté si rychle zvykli na novou a důležitější roli v sestavě. Brali na sebe zodpovědnost za výsledky a jejich výkony měly vzestupný charakter. Tým připomínal bájného Fénixe, který dokázal vzlétnout z popela ke hvězdám. Vzepřít se nedokázal až virové pandemii, která ochromila nejen basketbalové hnutí, ale celý svět. Přesto toho BK (Fénix) Olomoucko dokázal v nedohrané sezóně dost. A za několik měsíců z toho může po návratu na palubovky těžit.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...