Příjemnou noc, dnes je sobota 4.5.2024
svátek slaví Květoslav,
zítra Klaudie

Povinné vítězství si do tabulky Kooperativa NBL připsali v sobotním podvečeru basketbalisté BK Olomoucko. S posledním týmem Kolínem se v utkání 17. kola nejvyšší soutěže tým hrající v Prostějově přes deset minut trápil, ve druhé čtvrtině ale získali svěřenci kouče Benáčka rozhodující náskok a po výsledku 104:77 urvali desátou výhru v sezóně.

Oba týmy měly vlažný začátek. Pomalé tempo více vyhovovalo Kolínu, který díky tomu držel vyrovnané skóre. Během prvních pěti minut proměnil dvě trojky, a to stačilo na stav 8:8. Domácí se snažili soupeře rozběhat. V několika případech se to podařilo, ale střelci zklamali v zakončení. Pomohli si ovšem při střelbě šestek. Proměnili všech deset trestných hodů a díky tomu vedli po první čtvrtině 18:15, přestože Brožek trefil s klaksonem třetí trojku Kolína.
Polabský celek držel krok až do 13. minuty, kdy první domácí trojku v zápase proměnil Sehnal. Vzápětí jej napodobil Palyza a z následujícího rychlého protiútoku upravil na 30:21 Kouřil. Tento úsek otevřel kolínský koš. Domácí rychle získali dvouciferný náskok a své vedení natáhli až na rozdíl sedmnácti bodů. Po dvaceti minutách vedli 49:34, na čemž se podílelo hned deset hráčů.
Poslední tým tabulky se vrátil do zápasu zásluhou veterána Machače a snížil až na 43:51 v polovině 24. minuty. V důležitém okamžiku trefil rozhodující koše Morgan. Jeho zásluhou žlutí vedli 60:46 a přes několik úspěšných střel Kolína z dálky pohodlné vedení drželi do konce třetí periody. Poslední slovo v tomto úseku měl Morgan a jeho dalekonosná trojka znamenala skóre 74:55.
V závěrečné desetiminutovce hosté zkusili vytáhnout obranu až na útočnou polovinu, k ničemu jim to ale nebylo. Hanáci ve 34. minutě vedli poprvé o více než dvacet bodů (79:58) a přestože chvilkami ztráceli stoprocentní koncentraci pod vlastním košem, na palubovce dominovali a v závěru úspěšně atakovali stobodovou hranici, kterou trojkou překonal Douglas.

ÚSTY TRENÉRŮ
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Chtěli jsme vyhrát, to se podařilo. Z tohoto pohledu můžu být spokojený. Ale naše hra dlouho nebyla příliš dobrá, hlavně první čtvrtina se mi nelíbila. Kluci si uvědomovali, že soupeř není nejsilnější a hráli na půl plynu. Zvládnout zápasy, které jsou papírově dopředu jasné, bývá obtížné. Nám se to podařilo, ale jsme schopni hrát mnohem lépe. Líbil se mi Douglas, kterému o jednu asistenci unikl triple – double.“

Pavel BENEŠ – BC Geosan Kolín:
„Olomoucko vyhrálo naprosto zaslouženě. Kvalita byla jednoznačně na jeho straně, to ovšem neomlouvá náš výkon, který byl ostudný. Polovina naší sestavy vypadala, že přijela jenom na výlet. Tým od začátku nevěřil, že by tady mohl uspět a podle toho vše vypadalo. Domácí hráli se zataženou brzdou, pohodlně to stačilo. Pro mě je to neakceptovatelné a vyvodím z toho závěry.“

Další výsledky 17. kola:
Brno - Děčín 79:82 (21:15, 28:45, 59:65). Nejvíce bodů: Roby 24, Stegbauer 16, Novotný 12 - Pomikálek 24, Autrey 13, Carlson 12 * Hradec Králové - Svitavy 102:107 (31:22, 52:56, 71:80). Nejvíce bodů: Tresač a Stamenkovič po 23, Sedmák 18 - Crandall 24, O'Brien 17, Marko 16 * Ostrava - Nymburk 84:111 (17:30, 34:65, 67:94). Nejvíce bodů: P. Bohačík 24, Newkirk 23, R. Pumprla 12, Šmíd 10 - M. Peterka 15, Kříž 14, Hankins 13, J. Bohačík 11, Hruban a Šafarčík po 10 * USK Praha - Opava 88:58 (26:16, 47:36, 69:43). Nejvíce bodů: Appleby 21, Stevanovic 16, Sehnal 13 - Šiřina 19, Švandrlík 9, Bujnoch 8 * Ústí n/L - Pardubice 67:73 (18:11 33:36 44:57). Nejvíce bodů: Houška 16, Brown 12, Čampara - Vyoral 26, Pavlovič 17, Švrdlík 9.
18. kolo, sobota 11. ledna, 18:00 hodin:
Opava - NH Ostrava, Nymburk - Brno (17:00), Děčín - Olomoucko, Kolín - Hr. Králové (17:45), Ústí nad Labem - Svitavy (12.1., 18:00), Pardubice - USK Praha (17:30).