Příjemnou noc, dnes je neděle 5.5.2024
svátek slaví Klaudie,
zítra Radoslav

Pouze úvodní čtvrtinu dokázali na půdě USK Praha vyhrát basketbalisté BK Olomoucko a to na vítězství nestačilo. Po dramatickém průběhu prohráli 77:84, když neubránili především Raheema Applebyho, autora 34 bodů.

Hosté Na Folimance dali prvních pět bodů zápasu a od úvodu naznačovali, že si přijeli pro vítězství. V průběhu šesté minuty po koši Josipoviče natáhli poprvé své vedení na dvouciferný rozdíl (15:5) a chvíli vedli dokonce o dvanáct bodů. Vysokoškoláci se ke slovu dostali až na konci periody. Několikrát ubránili útok Olomoucka, přesto po deseti minutách prohrávali 17:25.
Domácí v dalším průběhu výrazně zlepšili útočný doskok a dokázali trestat chyby hanácké defenzivy. V 15. minutě sice prohrávali 25:37, pak ovšem sérií třinácti bodů otočili průběžný výsledek a přinutili kouče Predraga Benáčka vybrat oddechový čas. Po něm trefil trojku Palyza a od té chvíle se soupeři přetahovali o každý bod. Odpovídal tomu také poločasový stav 43:42 pro USK.
Po návratu na palubovku sice Douglas trojkou otočil skóre, přišla ale série nepřesných střeleckých pokusů hostujícího výběru a toho Pražané využili a vzali si zpátky těsné vedení. Fyzicky náročný basketbal s řadou nepřesností pokračoval až do konce čtvrtiny. O kousek lepší mušku měli domácí a po závěrečných trestných hodech Prolety vstupovali do závěrečné pasáže za stavu 61:56.
Vstup do rozhodujícího dějství hostům příliš nevyšel a po několika útocích vysokoškoláků prohrávali 58:69. Z těžkého direktu se ještě zvedli a dvě minuty před koncem snížili na rozdíl dvou bodů (75:77). Klíčovou akci střetnutí si ale vzal na starost domácí Appleby a košem s faulem určil vítěze. (lv)

Dino REPEŠA – USK Praha:
„Upozorňoval jsem tým, že Olomoucko je těžký soupeř, který hraje skvěle. Na začátku to tak vypadalo. Rychle jsme prohrávali, protože jsme nerespektovali individuální dovednosti některých hráčů protivníka. Naštěstí se tým dokázal vrátit do zápasu, po pauze jsme se dokonce po několika povedených akcích dostali do vedení. Díky kvalitním výkonům jednotlivců se nám náskok podařilo udržet.“
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Domácí byli v zápase lepší, především ve druhém poločase. Měli jsme problém s koncentrací. Patnácti minut jsme hráli dobře, pak jsme ale začali dělat neuvěřitelné chyby v obraně a soupeř je dokázal trestat. Dokázal míče dostávat na své nejlepší střelce. Nešlo jen o Applebyho, ale také Sehnala nebo Štěrbu. Náš protivník si vítězství zasloužil, my jsme mu k němu ale opravdu hodně pomohli.“

USK Praha - Olomoucko 84:77 (17:25, 43:42, 61:56). Nejvíce bodů: Appleby 34, Sehnal a Štěrba po 15 - Douglas a Palyza po 19, Morgan 15.
Opava - Děčín 87:70 (20:17, 45:39, 68:52). Nejvíce bodů: Klečka 17, Bujnoch 13, Švandrlík 11 - Pomikálek 13, Vukosavljevič 12, Carlson a Ježek po 9.
Svitavy - Ostrava 108:86 (26:16, 58:36, 81:63). Nejvíce bodů: Crandall 17, Kovář 15, Puršl 13 - Newkirk 34, Holsey 16, Nábělek 12.
Brno - Pardubice 80:75 (18:19, 33:37, 52:56). Nejvíce bodů: Smithson 18, Krakovič 15, Farský 14 - Vyoral 18, Pavlovič 15, Švrdlík 10.
Ústí nad Labem - Hradec Králové 81:78 (16:15, 35:38, 57:58). Nejvíce bodů: Šotnar 25, Pecka 18, Houška 15 - Lošonský 19, Pekárek a Sedmák po 15, Tresač 10.