Příjemnou noc, dnes je neděle 5.5.2024
svátek slaví Klaudie,
zítra Radoslav

Nejlepším výkonem od svého příchodu pomohl Malik Morgan k vítězství 112:97 na půdě Hradce Králové. Americký křídelník zaznamenal 38 bodů a rozdal deset asistencí. Neomylný byl při střelbě z dálky, když proměnil všech devět trojkových pokusů.

Oboustranně šlo o ofenzivní představení od úplného začátku. První koš proměnil hradecký Sedmák už po čtrnácti vteřinách, na konci první minuty domácí vedli 4:3, když svoji úvodní trefu za tři body proměnil navrátilec Douglas a v podobném duchu se nesly další minuty úvodní čtvrtiny. Jejího vítěze určil Palyza, který až po čase proměnil tři trestné hody za faul při střelbě z dálky a upravil na 20:19 pro hosty.
Rovných šedesát bodů nastříleli basketbalisté v průběhu druhé desetiminutovky. Oba protivníci se trefovali z trojkové vzdálenosti. Domácí proměnili patnáct pokusů z devětadvaceti, Hanáci dokonce dvacet ze stejného počtu střel. V obraně ale nebyli dostatečně důslední a tomu odpovídalo poločasové skóre. Po dvaceti minutách vedli Královští sokoli 50:49.
Vyrovnaný průběh měla také další fáze duelu. Basketbalisté Hradce Králové většinou vedli, dokázali si ovšem vytvořit maximálně náskok pěti bodů a ten Olomoucko rychle dorovnalo. Svěřenci Predraga Benáčka udeřili v posledních dvou minutách třetí desetiminutovky a bodově řádil Morgan. Proměnil tři trojky v řadě a otočil skóre na 76:74 pro hostující výběr.
Střetnutí se rozhodovalo v závěru, kdy domácí fyzicky odpadli. Doplatili na menší rotaci a nestíhali se vracet do obrany. Kanonádu hostujících hráčů nezastavily ani tři oddechové časy Sokolů. Pět minut před koncem po trojce Palyzy vedl tým BK Olomoucko 97:81 a koncovku si zkušeně pohlídal.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Z výhry mám velkou radost. Věděli jsme, že proti nám bude těžký soupeř. Přes pětatřicet minut jsme hráli skvěle v útoku a to nám přineslo výhru. Obrana už tak dobrá nebyla, někdy se to tak přihodí. Hradec nás hodně potrápil, jeho hráči odvedli kvalitní výkon. Možná jim v závěru trošku došly síly, proto je rozdíl ve skóre dvouciferný, což je pro Sokoly možná trošku kruté.“
Lubomír PETERKA – Královští sokoli Hradec Králové:
„V prvním poločase jsme udělali několik špatných rozhodnutí. Naše vedení mohlo být vyšší, je ovšem otázkou, zda by to mělo na konečný výsledek nějaký vliv. Rozhodla poslední čtvrtina. Nám se nepovedlo několik útoků do zónové obrany, soupeř nás na druhé straně zasypal trojkovou smrští a získal rozhodující náskok. Na stažení velkého manka už jsme neměli čas ani sílu.“

Další výsledky 12. kola:
Svitavy - Děčín 86:66 (20:11, 54:31, 66:54). Nejvíce bodů: Crandall 22, Obrien a Puršl po 17, Jelínek 15 - Feštr a Pomikálek po 11, Vukosavljevič 10 * Pardubice - Nymburk 61:85 (21:25, 32:41, 46:57). Nejvíce bodů: Pavlovič 18, Švrdlík a Vyoral po 12 - Peterka 18, Hruban 15, Rogič 14 * USK Praha - Ostrava 83:79 (25:19, 45:48, 65:55). Nejvíce bodů: Mareš 22, Appleby 16, Stevanovič 13 - Newkirk 22, Holsey 19, Palenik 17, Nábělek 10 * Opava - Kolín 99:71 (26:22, 48:37, 64:59). Nejvíce bodů: Šiřina 27, Bujnoch 18, Gniadek 13 - Richardson 15, Igrutinovič 12, Machač, Brožek a Krefft po 11.
13. kolo, středa 11. prosince, 17:00 hodin:
Hr. Králové - Opava 82:104 (předehráno), Olomoucko - Ústí nad Labem, Brno - USK Praha (20:00), NH Ostrava - Pardubice (17:30), Nymburk - Svitavy 98:76 (předehráno), Děčín - Kolín (17:30).
14. kolo, sobota 14. prosince, 18:00 hodin:
Opava - Děčín, Nymburk - Kolín (13.12.,10:00), Svitavy - Ostrava, Brno - Pardubice (19:00), USK Praha - Olomoucko (17:30), Ústí nad Labem - Hr. Králové (15.12., 18:00).