Dobré poledne, dnes je sobota 18.5.2024
svátek slaví Nataša,
zítra Ivo

Hodně těžce se rodilo druhé vítězství basketbalistů BK Olomoucko v novém ročníku Kooperativa NBL. Jejich sobotním soupeřem byl do té doby neporažený USK Praha a vysokoškoláci ukázali, že mají letos k dispozici konkurenceschopný výběr. Domácí vyhráli duel 3. kola Kooperativ NBL až po boji 90:77, klíčový náskok však získali až v poslední periodě.

Také vstup do druhého domácího zápasu týmu úplně nevyšel a proměnil až pátý útok. Přesto šel už ve 3. minutě do vedení. Do žádného bodového trháku se ale Hanáci nedostali, protože se už během prvních pěti minut dopustili tří ztrát. V závěru čtvrtiny navíc neproměnili dvě otevřené střely a jednou nezakončili v limitu, vysokoškoláci otočili skóre a po deseti minutách vedli 17:15.
Hosté vycítili, že jejich soupeř není v optimální pohodě a dokázali toho využít. Důležité body dávala chorvatská posila Proleta a i další Pražané byli úspěšní. Pomaličku navyšovali svůj náskok a v 17. minutě Olomoucko prohrávalo 28:37. Odpovědělo sérií pěti bodů, pak ale opět inkasovalo. V poslední minutě ale zabojovalo a sérií sedmi rychlých bodů snížilo na 40:41 po druhé čtvrtině.
Do třetí desetiminutovky vstoupili domácí lépe. Proměnili tři trojky v rychlém sledu a otočili na 49:43. Následovala ale slabší pasáž, kdy se naopak předvedli hráči USK a během dvou minut zaznamenali sedm bodů v řadě a šli zase do vedení. Bylo to pouze na chvíli. Vysokoškoláci začali dělat chyby, které žlutí dokázali potrestat a do poslední části střetnutí šli za stavu 66:59.
V závěru měli domácí lepší nervy. Ve 34. minutě poprvé vedli dvouciferným rozdílem 76:66, když Douglas dopíchl neúspěšný nájezd Palyzy a toto vedení už dokázali, přes tvrdou hru vysokoškoláků, udržet.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože USK vstoupil do soutěže dobře. Potvrdilo se to, my jsme k tomu navíc přispěli výkonem v prvním poločase, který byl bez energie. Zlepšili jsme se až po pauze. Trošku jsem problémy čekal, stále se sehráváme, budeme lepší. Základem konečného výsledku byla obrana, ve které odvedli velmi dobrý výkon Lukáš Palyza a Adam Goga, nejlepší hráč zápasu.“

Dino REPEŠA – USK Praha:
„Zápas proti Olomoucku byl pro nás testem, jak se budeme měřit se silnými týmy. Měli jsme motivaci, všichni se chtěli ukázat. První poločas nebyl úplně ideální, nedali jsme hodně trestných hodů a v poslední minutě jsme dostali šest bodů. To domácím pomohlo. Po přestávce se chytili střelecky a ukázali, že především v ofenzivě jsou nesmírně talentovaným týmem.“

Ostrava - Svitavy 75:105 (16:32, 41:56, 52:86)
Nejvíce bodů: Newkirk 24, Šmíd 11, Koloničný a Nábělek po 10 - O'Brien 24, Matěj Svoboda 22, Dodd 12, Puršl 11.

Pardubice - Brno 91:65 (18:18, 41:38, 66:49)
Nejvíce bodů: Vyoral 23, Švrdlík 16, Půlpán 11, Slanina 10 - Körner 16, Smithson a Stegbauer po 11.

Kolín - Nymburk 75:106 (15:34, 41:60, 51:81)
Nejvíce bodů: Igrutinovič 23, Kolář 15, Richardson 13, Machač 11 - Dalton 27, J. Bohačík 17, Šafarčík 10.

Děčín - Opava 63:88 (14:19, 33:36, 50:58)
Nejvíce bodů: Autrey 24, Pomikálek 13, Šiška 7 - Šiřina 27, Bujnoch 20, Jurečka a Kvapil po 9.

Hradec Králové - Ústí nad Labem 90:106 (20:26, 45:54, 69:76)
Nejvíce bodů: Tresač 23, Lošonský 20, Stamenkovič 14, Sedmák 11 - Pecka a Svejcar po 23, Houška a Brown po 21.

Olomoucko - USK Praha 90:77 (15:17, 40:41, 66:59)
Nejvíce bodů: Douglas 25, Palyza 22, Goga 11, Dedek 10 - Proleta 22, Mareš a Appleby oba 11.