Dobrý večer, dnes je sobota 27.4.2024
svátek slaví Jaroslav,
zítra Vlastislav

Domácí porážku 65:81 museli přijmout basketbalisté BK Olomoucko, kteří přivítali svitavské Tury. Hanáci vedli pouze v několika případech v první čtvrtině, většinou ale marně stahovali ztrátu na svého soupeře. Hvězdou utkání byl svitavský Charles Aiken, který dal jednatřicet bodů a přidal čtrnáct doskoků.

Na první body Ainena odpověděl v první minutě trojkou Palyza a vzápětí Pelko zařídil domácímu výběru vedení. Kdo si myslel, že to tak půjde i v dalších minutách, byl zklamaný. Dobře organizovaná obrana Turů dokázala řadu střel zastavit. Před hostující defenzivu se až na jednu výjimku do konce čtvrtiny dokázal prosadit pouze kapitán Olomoucka a Javonte Douglas a to bylo málo. Přesto výsledek 17:21 nevypadal beznadějně.
Po návratu na palubovku navíc Palyza další trojkou snížil na rozdíl jediného bodu, vzápětí však Tuři opět odskočili a začali své vedení navyšovat. Manko Hanáků narostlo až na 16 bodů, když necelé dvě minuty před koncem upravil skóre na 26:42. Závěr druhé periody byl ve znamení domácího náporu, které přineslo snížení na 34:33.
Po obrátce se tým Olomoucka snažil na soupeře dotáhnout. Velkou bojovností v obraně získal řadu míčů, rval se i na útočném doskoku a vypracoval si několik opakovaných střel. Koncovka ale tentokrát nebyla jejich silnou stránkou, a když už se hráči prosadili, Svitavy téměř pokaždé dokázaly odpovědět. Hrálo se prakticky systémem koš za koš a tomu odpovídal výsledek 52:60 po třiceti minutách.
Poslední desetiminutovku ovládl pivot Turů Charles Aiken, který se nedal zastavit. V závěrečné čtvrtině zaznamenal čtrnáct bodů, když využíval přesné přihrávky svých spoluhráčů. Svitavským pomohly také nepřipravené střely domácí sestavy, která postupně ztrácela víru v obrat a protrápila se až k závěrečné siréně.

Další výsledky 22. kola: Brno - Hradec Králové 89:77 (16:17, 32:42, 59:55). Nejvíce bodů: Roby 24, Geiger 19, Keely 15, R. Pumprla 9 - Lošonský 19, Marquardt 18, Stamenkovič 17, Sedmák 12, O. Peterka 7 * Ostrava - Opava 108:120 (28:32, 58:62, 80:96). Nejvíce bodů: Boggs 33, Stojačič 29, Bažant 17, Alleyn 15, Stanojevič 12 - Šiřina 37, Kouřil 28, Švandrlík 16, Štěpánek 13, Slavík 10, Bujnoch 9 * Pardubice - Kolín 78:84 (14:17, 32:39, 48:68). Nejvíce bodů: Kohout a Pavlovič po 12, Švrdlík 11, Potoček a McGaughey po 9 - Walton 21, Bratčenkov 17, Číž 11, Thompson 10, Šoula 7 * USK Praha - Nymburk 59:97 (20:27, 29:59, 45:78). Nejvíce bodů: O. Sehnal 13, Michal Mareš 11, Křivánek a Petružela po 8, Stevanovič 7 - J. Bohačík 20, Wright 13, Hruban 12, Davis 11, Lawrence 8 * Děčín - Ústí nad Labem 106:109pp (20:20, 37:43, 59:57, 82:82, 88:88, 99:99). Nejvíce bodů: Carlson 18, Šiška, Autrey a Pomikálek po 15, Ježek 13, Grunt a Feštr po 12 - Pecka a P. Houška 22, Wallace 21, Šotnar 12, Svejcar 10, Martin 7.

1. kolo - Nadstavba A1 6. února 2019, 18:00 hodin:
Děčín - Ústí nad Labem (17:00), Brno - Pardubice (20:00), Nymburk - Opava (18:30), Olomoucko - Svitavy.
1. kolo - Nadstavba A2 6. února 2019, 18:00 hodin: