Dobré odpoledne, dnes je středa 8.5.2024
svátek slaví Statní svátek,
zítra Ctibor
Ani ve třetím finálovém souboji nedokázali hráči Prostějova vyzrát na obranu Nymburka. Na domácí palubovce sice bojovali, co jim síly stačili, přesto se museli smířit s porážkou 66:84. Především v závěru jim docházel dech, což bylo dáno také nemocemi Dušana Panduly a Travise Petersona, kteří šli do zápasu rovnou z postele.¨

BK Pv 66

ČEZ N 84

průběžný stav série: 0:3

Přes zdravotní problémy opor začali Orli parádně. Rychle se dostali do vedení 7:0 a těsný náskok udrželi až do konce čtvrtiny. Kouč Choleva se snažil držet tempo častým střídáním a burcoval svůj tým ze střídačky, jak to jen šlo. Kvalitní představení z domácí strany pokračovalo až do 17. minuty, kdy Bohačík trojkou vyrovnal na 30:30. Závěr poločasu už ovládli obhájci titulu. Drtivou šňůrou 13:2 získali dvouciferný náskok a zajistili si vedení 43:32.

Rozdíl ve skóre vydržel téměř v nezměněné podobně ve třetí části duelu. Pivoti Prostějova bojovali jako lvi, ani vysoký počet doskočených snížení nymburského náskoku nepřinesl. Domácím borcům se nedařilo ve střelbě a nedokázali proměnit ani otevřené střely.

Naději na obrat vykřesali ve 32. minutě. Po trojce Slezáka snížili na 56:64 a měli v držení míč. V tu chvíli dramatickou koncovku rázně odmítl hostující Chester Simmons, který dal za 24 minut 26 bodů. V rozmezí 33. a 38. minuty dokonce zaznamenal čtrnáct z patnácti bodů svého týmu a dotáhnul své spoluhráče ke třetímu vítězství.

Domácí vyhráli pouze na doskoky, a to v poměru 46:33. Dominace pod košem jim nebyla nic platná, protože byla vykoupena devatenácti ztrátami a ty hosté pravidelně trestali. Až necelou minutu před závěrečnou sirénou Prostějov stlačil rozdíl pod dvacet bodů, když dlouhou trojku zakončil neomylně Smith. To ale byla slabá náplast na zklamání domácí sestavy, která toužila po skalpu finálového protivníka.

Pohledem trenérů:

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:

„Přes citelné oslabení jsme ukázali srdce a bojovali. Ještě ve dvaatřicáté minutě bylo všechno otevřené, a to Peterson a Pandula hráli s teplotami. Škoda závěru, skóre mohlo být přijatelnější. Docela se nám dařilo v obraně, ale horší to bylo v útoku. O lepší výsledek nás připravilo několik špatně zvolených zakončení a také některé zbytečné ztráty. Ty byly dány i únavou. Na hráče toho bylo opravdu hodně.“

Ronen GINZBURG - ČEZ Basketbal Nymburk:

„Domácí celou sezonu ukazovali, že na vlastní palubovce umějí porazit silné týmy. Zároveň jsme věděli, že Prostějov měl problémy se sestavou, ale na to nemůžeme brát ohled. Patnáct minut jsme nehráli dobře, pak se zlepšila obrana a to byl klíč k úspěchu. Přesto tým musel hrát naplno téměř do konce, protože domácí prohrávali v poslední čtvrtině pouze o osm bodů a polevení by se nemuselo vyplatit.“