Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 levice_bkVánoční svátky jsou již za dveřmi, prostějovští basketbalisté však mají stále napilno. V rámci 17. kola nejvyšší basketbalové soutěže zajížděli na palubovku slovenských Levic. Oslabený prostějovský tým se držel pouze do poločasu, kdy na světelné tabuli svítilo vyrovnané skóre 46:46.

V dalším průběhu se již projevila rozsáhlejší sestava domácích, kteří svého soupeře ve třetí a čtvrté čtvrtině dokázali bodově převýšit a zaslouženě se tak dočkali cenného skalpu. Prostějovu se podařilo z posledních sedmi zápasů hned šestkrát zvítězit, na slovenské půdě se to bohužel prostějovským hráčům nepodařilo. Šanci na připsání bodů budou mít ještě v předvánočním zápase na domácí palubovce, kdy ve čtvrtek 20. prosince hostí basketbalisty z Opavy.

Astrum Levice – BK Prostějov 96:79 (26:23, 20:23, 22:14, 28:19)

STŘELBA 3B.: 20/9:17/9
STŘELBA 2B.: 67/33:61/32
TH: 30/21:10/6
Doskoky: 42:26
CHYBY: 11:17
ROZHODČÍ: Matějek Ivor, Kurz Vlastimil, Večeřa Pavel
KOMISAŘ: Jančovič Josef

Sestava Levic: Kemp, Fields, Lehman, Marchyn, Vojtek, Morávek, Nuhanović, Simmons, Grznár, Kyles, Sýkora.

Sestava Prostějova: Pandula, Bratčenkov, Dufault, Marko, Švrdlík, Slezák, Kohout, Prášil.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...