Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 markoV soubojích Prostějova a Děčína není prostor na velkou krásu. Zápasy tradičních soupeřů z popředí ligové tabulky nabízení jiný náboj. Bitvy na ostří nože, ve kterých často příliš bodů nepadá. To se potvrdilo v posledním vzájemném střetnutí, kdy oba protivníci dohromady zaznamenali 128 bodů.

„Soupeř má hru postavenou na důsledné obraně. Nedal nám nic zadarmo. Pokud chcete proti Děčínu uspět, musíte se tomuto hernímu projevu přizpůsobit. Takové zápasy docela bolí, ale jiná cesta k vítězství nevede,“ uvedl po utkání Roman Marko, se dvanácti body druhý nejlepší střelec Orlů v zápase.

Tým Prostějova má k dispozici spíše ofenzivně laděnou sestavu, přesto dokázal, že také pod vlastním košem umí pořádně zabrat. Soupeři povolil pouze šedesát bodů a také díky tomu vyhráli třetí duel v řadě. „Nebyl to náš klasický výkon, protože při zakončení se nám příliš nedařilo. Tak to v zápasech proti Děčínu chodí. Žádný není lehký, protože se nemůžete v útoku uvolnit a je třeba zkoušet těžké střely,“ tvrdí pětadvacetiletý rozehrávač.

Jeden z taháků kola se zlomil ve třetí čtvrtině. Po návratu z kabiny Orli přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a díky tomu se více prosadili. Zaznamenali jednadvacet bodů a získali klíčový náskok. „Pomalu jsme se dostávali do tempa. Druhý poločas byl z našeho pohledu rozhodně lepší než ten první. Byla to ale pořádná fuška. V závěru jsme se už soustředili především na udržení náskoku,“ dodal Marko.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...