Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 basketbal_zenyOděvářky měly na programu hned dvě utkání během jednoho týdne, ve kterých v rámci 6. a 7. kola základní části Krajského přeboru žen uspěly jen z poloviny. Olomoucké basketbalistky je připravily o dosavadní neporazitelnost a zaskočily tak odevzdané favoritky. Ty se po tomto nezdaru oklepaly a snadno si poradily s týmem z Krnova. Díky tomuto vítězství se stále drží na čele tabulky, dva body před přemožitelkami z Olomouce, které mají zápas k dobru.

OSK Olomouc  - TJ OP Prostějov 69:58 (18:12, 14:11, 24:11, 13:24)

Sestava a body Prostějova: Svobodová G. 18, Svobodová N. 6, Kalábová M. 20, Chytilová, Krátká, Melková, Schneiderová, Dědková, Kalábová J. Trenérka: Václava Mazalová.

První prohra žen v soutěži se rodila hned od počátku utkání. Prohrávali jsme až o 25 bodů, výkon byl slušně řečeno nepovedený. Probuzení přišlo až v závěru, díky němuž je konečný výsledek vcelku přijatelný. Pravdou je, že prohrát s týmem složeným z ligových kadetek vedených dvěma juniorkami nesvědčí o dobrém výkonu. Proč jsme nedokázali uběhat sedm domácích hráček, je rovněž nepochopitelné. Snad to bude příště lepší.

Hodnocení  trenérkyTJ OP Prostějov Václavy Mazalové:

„Tohle utkání nám vyloženě nevyšlo, holky se po těch předešlých výhrách asi nedokázaly tolik vyhecovat, Martina Kalábová nastoupila i s teplotou, celkový dojem byl takový nemasný, neslaný. Nedařila se nám střelba, některé dobře rozehrané akce nebyly dotáhnuté do konce. V jednu chvíli byl náskok soupeřek až pětadvacet bodů, když nám utekla třetí čtvrtina. V závěrečné části se nám sice podařilo zvednout a střelecky prosadit, na zvrat to však bylo málo a hlavně pozdě. Ke zkušeným hráčkám se tentokrát nikdo nepřidal, což je jeden z důvodů našeho neúspěchu.“


TJ OP Prostějov  - TJ LOKO Krnov U19 70:50 (18:17, 17:10, 22:9, 13:14)

Sestava Prostějova: Svobodová G., Svobodová N., Kalábová M., Chytilová, Schneiderová, Růžičková, Kalábová J. Trenérka: Václava Mazalová.

Dalším domácím soupeřem bylo družstvo z Krnova, které mělo odehráno pouze tři utkání, v nichž dokázalo vždy zvítězit, a tak nebylo dopředu možné odhadnout, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Na soupisce Krnova jsou i hráčky, které hrají 1. ligu, proto vše záviselo na tom, kdo se nakonec na palubovce v týmu soupeře objeví. Nakonec se z toho vyklubalo družstvo kadetek a juniorek. Přes vyrovnaný začátek se projevily zkušenosti Oděvářek, což vedlo k pohodlnému vítězství 70:50.

První čtvrtina byla zcela vyrovnaná, týmy se střídaly ve vedení, které o jeden bodík do závěru prvního dějství dokázaly udržet.

Až ve třetí čtvrtině se ukázaly rozdíly ve zkušenostech i ve fyzických parametrech obou týmů. Dominance na doskoku i při střelbě ze střední vzdálenosti, dobrá práce v obraně, to vše byly důvody odskoku až na rozdíl dvaceti bodů, kterým utkání skončilo.

Přelom roku tak Oděvářky stráví na špici tabulky Krajského přeboru žen. Další zápas je totiž čeká až v lednu příštího roku, kdy hostí družstvo ze Šumperka.

Hodnocení trenérky TJ OP Prostějov Václavy Mazalové:

„Oproti minulému zápasu měly holky konečně zase chuť zvítězit a to se také projevilo na jejich hře, tentokrát se dokázaly pořádně vyhecovat. Perfektní doskoky, dobrá střelba, vyzkoušely jsme si dvě nově nacvičené akce, výkon byl až na pár slabších chvilek optimální. Holky si vítězství zasloužily, bodově se prosadily všechny hráčky, tahouny byly opět sestry Svobodovy.“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...