Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 basketJaromír Bohačík pouze v teplákovce na střídačce, Jaroslav Prášil dokonce nebyl ani v hale, neboť ležel v posteli s angínou. Jak málo stačí, aby fanoušci prostějovských basketbalistů začali spekulovat, že se tým rozpadá. „Všichni mají v klubu platnou smlouvu, nikdo neodchází,“ vyvrací domněnky a veškeré spekulace generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.

Slova druhého nejvyššího muže Orlů potvrdil také Bohačík. Jedna z opor aktuálního týmu má problémy se zády a vynechal poslední dva zápasy. Hlavně absence v duelu proti Nové huti jej mrzela. „Chtěl jsem hrát, ale opravdu to nešlo. Záda bolí, doufám, že brzy povolí. Kluci ale ukázali, že máme dobrý tým. Ostravu jsme přehráli,“ těšilo prostějovského křídelníka.

V minulých týdnech se objevily také informace o odchodu amerického pivota Austina Dufaulta. Podkošový hráč místo balení kufrů dál tvrdí muziku v prostějovském dresu a třeba v domácím střetnutí proti Jindřichovu Hradci ve statistice užitečnosti dosáhl na nejlepší čísla v sezoně. „Při tréninku je pochopitelně menší počet hráčů velký problém. Děláme, co se dá. Není to jednoduché, ale už se do přípravy zapojil Matej Venta a všichni věříme, že se snad už konečně dáme zdravotně dohromady,“ přeje si kouč Zbyněk Choleva.

Především v zápasech proti těžkým soupeřům Orli ukazují svoji kvalitu. S Nymburkem prohráli o tři body po naprosto vyrovnaném průběhu, druhou Ostravu smetli rozdílem třídy o propastných třicet bodů. „Podařilo se nám ukázat, že jsme v Jindřichově Hradci basketbal nezapomenuli,“ pousmál se při připomínce poslední porážky na jihu Čech lodivod Choleva.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...