Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 basket_ilustracniDalší veledůležité vítězství si připsali prostějovští basketbalisté. Ti i přes existenční potíže zabrali na Folimance a v letošní sezóně jsou prvními dobyvateli této tvrze. Vysokoškoláci z Prahy však do utkání vstoupili lépe, Orli se přesto nevzdali, ve druhé čtvrtině dokázali otočit nepříznivý vývoj, přesto si domácí udrželi poločasové vedení.

Díky úspěšným trojkovým pokusům se ale v druhé polovině utkání podařilo prostějovským basketbalistům odskočit až dvanáctibodový náskok, který domácí v závěru jen trochu zdramatizovali, na vítězství Orlů to však již nic nezměnilo. Ti si tak po těsné prohře s mistrovským Nymburkem v minulém kole osladili cestu zpět na Hanou a po pomalém začátku i nadále pokračují v dobrých výsledcích.

USK Praha - BK Prostějov 75:86 (27:18, 16:22, 12:26, 20:20)

STŘELBA 3B.:  21/3:24/7
STŘELBA 2B.:  46/21:46/23
TH: 31/24:28/19
Doskoky: 42:44
CHYBY: 27:26
ROZHODČÍ:  Vyklický Robert, Kučera Stanislav, Benda Tomáš

USK Praha:
Meno Boris 21, Votroubek Stanislav 14, Mareš Michal 11, Vocetka Michal 10, Slavík Jiří 7, Feštr Lukáš 6, Šotnar Michal 3, Křivánek Jan 2, Stariat Jiří 1, Hartman Jan 0, Petrák Vít 0, Šafarčík Petr 0. Trenér: Kenneth Scalabroni.

BK Prostějov: Bohačík Jaromír 18, Kohout Ondřej 15, Švrdlík Kamil 13, Marko Roman 10, Pandula Dušan 9, Prášil Jaroslav 7, Bratčenkov Vojtěch 6, Slezák Pavel 6, Dufault Austin Lee 2, Polášek Rudolf 0. Trenér: Zbyněk Choleva.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...