Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 basketNa palubovce se Orlům začalo konečně dařit, ale v zákulisí už je to horší... A i vrabci po střechách ví, že nejde o pouze nahodilou situaci či špatné období, ale přetrvávající stav, z něhož jsou nervózní i ti největší optimisté. Podle nepotvrzených informací je totiž ekonomická situace prostějovslého basketbalového klubu nemilá, ba dokonce až vážná. Údajně hráči nedostávají peníze už od začátku sezony a ještě nemají doplaceny srpnové výplaty! Komentování situace se ale vesměs vyhýbají.

 „Není to jednoduchá situace. Kdyby k nějakému zpoždění došlo třeba v polovině ročníku, dalo by se to pochopit. V dnešní době občas ke zpoždění dojde. Třeba díky tomu, že sponzoři pošlou své příspěvky později. Když ale peníze chybí od začátku, není to dobré,“ řekl jeden z hráčů, který si však nepřál zveřejnit své jméno.

Podobně se zdráhají také další basketbalisté prostějovských Orlů. „Děláme, co můžeme. Na hřišti se ukazuje, že tým nic nezabalil. Nálada ale pochopitelně není optimální. Každý to má v hlavě,“ přiznala další opora týmu.

„TOTO TÉMA NECHCEME KOMENTOVAT,“ REAGUJÍ VYHÝBAVĚ HRÁČI BK PROSTĚJOV A NA PALUBOVCE DÁVAJÍ NAJEVO, ŽE SE V ZÁPASECH SOUSTŘEDÍ VÝHRADNĚ NA BASKETBAL...

Indicií, která potvrzuje finanční potíže, je také odchod maséra Luďka Olberta od mužského áčka. „V Kolíně už s námi nebyl,“ přiznal trenér Zbyněk Choleva.

Těžkosti se sháněním financí už před časem připustil jednatel klubu Milan Matzenauer, který se snaží naplnit rozpočet. „Je to opravdu hodně těžké. Doba je složitá,“ řekl před měsícem.

V posledních týdnech se přes dobré výkony odvracejí od hráčů také diváci. Proti Levicím se jejich malý počet v hledišti dal vysvětlil pozdním začátkem utkání. Kvůli televiznímu přenosu se hrálo až od půl deváté večer. Pouze několik stovek věrných fanoušků ale do haly dorazilo také při posledním domácím vystoupení Orlů proti Chomutovu. Jedním z důvodů může být také malá propagace zápasů. V Prostějově nenajdete jediný plakát, který zve na zápasy. Důvodem je maximální šetření finančních prostředků. „Návštěvy nejsou ideální,“ uznává generální manažer Petr Fridrich. „Tým si ale určitě podporu za své výkony zaslouží. Všechny mrzí, že si lidé zatím nenašli cestu do haly ve větším počtu,“ dodal Fridrich.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...