Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 bohacikS cílem uspět a přerušit domácí neporazitelnost Kolína v této sezóně, zajížděli prostějovští basketbalisté k dalšímu utkání Mattoni NBL. Do utkání vstoupili Orli velmi sebevědomě a díky skvělému výkonu Bohačíka, jenž za první půli zaznamenal 21 bodů, se rychle dostali do vedení. Závěr druhé desetiminutovky sice patřil domácím, Prostějov se však stále držel na dostřel.

Až poslední čtvrtina rozhodla o tom, kdo se nakonec bude radovat z vítězství. Domácí přišli o svou neporazitelnost, hosté si prozměnu připsali čtvrtou výhru v řadě. Po nepovedeném startu do sezóny se doufejme navrací stará dobrá „orlí“ forma.

10. kolo základní části Mattoni NBL

BC Kolín - BK Prostějov 78:82 (17:20 45:42 60:56)

BC Kolín: Bolds Demarius Armond 30, Radulović Dejan 12, Gonzalez Eduardo Javier 9, Zuzák Stanislav 8, Field Richard 7, Jelínek Jiří 7, Benáček Uroš 3, Kříž Martin 2, Adamec Filip 0, Hubálek Michal 0, Machač David 0, Němeček Jakub 0. Trenér: Predrag Benáček

BK Prostějov: Bohačík Jaromír 23, Dufault Austin Lee 21, Švrdlík Kamil 15, Slezák Pavel 8, Kohout Ondřej 7, Pandula Dušan 6, Marko Roman 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Polášek Rudolf 0. Trenér: Zbyněk Choleva.

STŘELBA 3B.: 17/5:20/6
STŘELBA 2B.: 57/24:41/23
TH: 22/15:31/18
Doskoky: 42:36
CHYBY: 25:22
ROZHODČÍ:  Macela Miroslav, Vondráček Marek, Kučerová Ilona

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...