Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

basket ilustracniJediný slovenský celek v Mattoni NBL, vedený bývalým prostějovským trenérem Peterem Bálintem, dokázal porazit Orly v rámci 4. kola nejvyšší soutěže. Domácí celek vedl pouze v průběhu první čtvrtiny, pak již marně dotahoval náskok soupeře a po výsledku 62:78 prohrál třetí utkání v sezoně.

BK Prostějov - Astrum Levice 62:78

Rozhodčí: Paulík Robert, Kurz Vlastimil, Nejezchleb Petr

Diváků: 980

Začátek duelu byl hodně vyrovnaný. Hosté získali mírný náskok, v 5. minutě už ale domácí vedli 8:7. Od té chvíle se soupeři přetahovali o vedení až do konce čtvrtiny. Těsný náskok si do další pasáže střetnutí odnesli hosté po přesné střele Gottselinga. Levice díky tomu vedly 17:16.

Hosté si byli vědomi své výškové a hmotnostní převahy a snažili se dopravovat míče do podkošového prostoru. Ve své aktivitě pokračovali v další části poločasu a zvýšili na 22:16. Domácí dokázali snížit na rozdíl jediného koše, vyrovnání se přesto nedočkali. Jejich soupeř se uměl prosadit a natáhl své vedení na osm bodů. Až v poslední minutě Hanáci snížili na 37:42.

Po přestávce basketbalisté Levic přitvrdili a po pěti minutách odskočili na 55:45. Dvouciferný rozdíl udrželi do konce čtvrtiny a díky tomu Orli vstupovali do závěrečné pasáže duelu za stavu 51:61.

Poslední šance na obrat výsledku přišla ve chvíli, kdy domácí snížili na 58:66. Víc Levice nedovolily. Po oddechovém čase opět jejich hráči utáhli šrouby v obraně a po snadných koších do rozhozené obrany své vedení naopak navýšili k výslednému skóre.


očima trenérů:

Zbyněk Choleva (BK Prostějov):
„Utkání se nám nepovedlo. Nedařilo se nám ani v útoku, ani v obraně. Kromě toho nám chyběla koncentrace a to se projevilo špatnou střelbou trestných hodů. V poslední čtvrtině jsme minuli několik střel a přišli o možnost s výsledkem ještě něco udělat. V rozhodujících chvílích se soupeři začalo dařit při střelách z dálky a bylo definitivně rozhodnuto.

Peter Bálint (Astrum Levice):
Vítězství se nerodilo vůbec lehce. V úvodu zápasu jsme velmi špatně pohybovali míčem a to nám pak značně komplikovalo hru. Teprve ve druhé polovině zápasu jsme se dostali k takovému pohybu míče, jaký bych si představoval. Dostávali jsme tak míč na podkošové hráče, na místa, kde jsme hodně silní a to bylo klíčové pro konečný výsledek.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...