Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

maskot bkPo vítězství proti severočeskému celku z Ústí změřili dnes naši borci síly s dalším celkem ze severu Čech, konkrétně s Děčínem. Tým, který od začátku sezóny ještě neodehrál ani jedno ostré utkání byl už před dnešním zápasem hodně nažhavený, ale v úvodu mu to bylo spíše na škodu. Naši borci se poměrně rychle ujali vedení a většinu první desetiminutovky udávali tempo zápasu. Teprve s přibývajícími minutami a druhou čtvrtinou přebrali domácí otěže zápasu a v polovině už vedli poměrem 40:35.

Ve druhé polovině jsme sice v úvodu třetí desetiminutovky snížili náskok soupeře, ale to bylo pouze dočasně. V závěru třetího kvartálu totiž měli ze hry více domácí, kteří díky sedmi bodům v řadě získali rozhodující náskok 68:59. V poslední části se pak už náš deficit pouze zvětšoval a my jsme se tak nakonec museli spokojit pouze se ziskem jednoho bodu. Skŕe se zastavilo na 88:75 bodech.

 

BK Děčín - BK Prostějov 88:75

BK Děčín: Sedmák 18 (+ 7 doskoků), Stria 16 (TH 6/6), Jiříček 13 (střelba 2 b. 7/6), Sanders 10, Pope 9 (+ 6 asistencí; trojky 6/3), Alič 7, Soukup 6, Bažant 5 (+ 5 získaných faulů), Landa 4

BK Prostějov: Pandula 20 (+ 7 doskoků; trojky 7/4), Dufault 14, Bohačík 12 (+ 5 asistencí i získaných faulů), Švrdlík 10 (+ 7 doskoků a 5 F+), Venta 8 (+ 9 doskoků – z toho 5 útočných), Kohout 6, Marko 5

střelba 3 b.: 22/8 – 16/6
střelba 2 b.: 42/24 – 50/20
TH: 21/16 – 24/17
doskoky: 31:35 (útočné 7:15)
chyby: 22:20
ztráty: 9:11
počet diváků: 1010

Víkendové vítězství proti celku z Ústí nad Labem nám dodalo potřebnou sebedůvěru a tak jsme zápas na severu Čech proti Děčínu zahájili velmi dobrou hrou, díky které jsme se rychle dostali do vedení 7:5. Domácí pak sice vyrovnali a dokonce se na chvíli dostali do vedení, ale my jsme po trojkách Bohačíka s Pandulou znovu převzali otěže utkání a celou první část to byli právě Orli, kteří udávali tempo a zvítězili v úvodní čtvrtině 21:20.

 

Zatímco v první desetiminutovce jsme měli my více ze hry, ve druhé části jsme už museli pouze dotahovat. Soupeř se poměrně rychle ujal vedení a díky dvěma bodovým minisériím získal až šestibodové vedení 34:28, které v závěru ještě o bod zvýšil. Koš našeho rozehrávače Venty před závěrem tohoto kvartálu ale snížil naši ztrátu na poločasový stav 40:35 pro domácí.

Stejně jako se zápas vyvíjel v druhé čtvrtině, pokračoval trend vývoje i ve třetí části s výrazně vyšší úspěšností procenta střelby. Body tak rychle přibývaly na obou stranách a náš deficit hodně kolísal –v rozmezí od jednoho bodu až po sedm. Tento trend se udržel až do závěru třetí části, kdy jsme zaznamenali čtyři body v řadě v podání Bohačíka a Marka a snížili na 61:59, domácí pak ale kontrovali sedmi body v řadě a my jsme se ocitli v devítibodovém deficitu před závěrečnou části 59:68. Deset minut na devítibodový deficit, to je dostatek času, bohužel soupeř už byl pořádně rozjetý a nám se nedařilo zastavit jeho podkošové hráče, takže naše ztráta byla stále stejná a v závěru dokonce narostla a přehoupla se přes dvoucifernou hranici. Po čtyřiceti minutách čistého času jsme se tak museli spokojit s porážkou poměrem 75:88.

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...