Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 basketVysoká porážka a bezproblémové vítězství. Hned dvě tváře na začátku nového soutěžního ročníku ukázali basketbaloví Orli. Ostravský matný výkon vystřídalo obranné probuzení proti Ústí nad Labem. A s přibývajícími minutami byly k vidění také rychlé akce, zakončené jednoduchými koši.

„Z utkání jsem přitom měl obavy, protože Ústí v prvním kole prohrálo velice těsně s Pardubicemi. Doufám, že podobné výkony budeme opakovat a odrazíme se k lepším zítřkům,“ přeje si trenér Zbyněk Choleva.

V ostravské hale se Hanáci trápili v obraně a právě pod vlastním košem se dokázali po několika dnech výrazně zlepšit. Inkasovali pouze šedesát bodů a právě to byl základ pozdějšího vysokého vítězství. „Všichni hráči k tomu přispěli odstavováním soupeře od míče. Tak bychom měli bojovat pravidelně,“ tvrdí kouč týmu.

Snaha o rychlý přechod do útoku byla v obou případech vykoupená poměrně vysokým počtem ztracených míčů. Podle Cholevy je zlepšení přechodové fáze otázkou času.

„V přípravě jsme nebyli kompletní a ani na začátku ligy nemůžeme kvůli zranění Pavla Slezáka trénovat v plné sestavě. To je znát. Přišel nový rozehrávač a pivoti, chceme hrát trošku jiné útoky a ty se prostě musí natrénovat. Chce to svůj čas.“

Na začátku sezony Orli ale s přebytkem tréninkových jednotek počítat nemůžou. Liga pokračuje už ve středu a tým Prostějova hostuje na horké půdě v Děčíně. V sobotním televizním zápase pak přivítají nebezpečné slovenské Levice, které vede bývalý trenér Orlů Peter Bálint.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...