Dobré odpoledne, dnes je středa 24.4.2024
svátek slaví Jiří,
zítra Marek

bk prostejovS půlhodinovým zpožděním kvůli havárii na dálnici začalo utkání 2. kola Mattoni NBL, v němž bylo soupeřem Prostějova Ústí nad Labem. Na výkonu domácích se to vůbec neprojevilo. Orli vyhráli vysoko 99:60 a připsali si na své konto první vítězství v soutěži.

BK Prostějov-SLUNETA Ústí nad Labem 99:60 ( 18:14 45:30 70:40 )

sestavy týmů
BK Prostějov: Dufault Austin Lee 20, Pandula Dušan 15, Marko Roman 14, Venta Matej 14, Bohačík Jaromír 13, Švrdlík Kamil 9, Kohout Ondřej 8, Bratčenkov Vojtěch 6, Prášil Jaroslav 0

BK Ústí nad Labem: Krakovič Jakub 16, Reese Brad Lee 16, Nolen Albert King 13, Hrubý Tomáš 5, Tyrna Jaroslav 5, Hejl Vladimír 2, Kudláček Kamil 2, Pištěcký Antonín 1, Dvořáček Jan 0, Gavin Phillip Anthony 0, Koranda Jan 0, Slunečko Marek 0

Orli proměnili první dva útoky a po dvou minutách vedli 5:0. Svého soupeře pustili do vedení pouze na chvíli v závěru úvodní desetiminutovky. Za stavu 11:14 ale dostartovali svoji sérii 13:0 a v průběhu třinácté minuty poprvé získali dvouciferné vedení (24:14). Od té doby Hanáci na palubovce kralovali. Jejich soupeř se sice dostal až na rozdíl pěti bodů, vyrovnání už však Orli ani jednou nedovolili a v posledních minutách poločasu opět přitlačili. Výsledkem bylo vedení 45:30 po dvaceti minutách.

Po návratu z kabiny se hráči Ústí nestačili divit. Následující čtyři minuty basketbalisté Prostějova naprosto ovládli a natáhli svůj náskok až na 60:32. Za celou třetí čtvrtinu domácí inkasovali pouze deset bodů a vedli o třicet bodů.

Jednoznačná partie pokračovala až do konce střetnutí. Hned pět domácích hráčů se ve střelbě dostalo přes deset bodů. Defaultovi k prvnímu double-double chyběl jediný doskok, Švrdlíkovi zase jeden bod.

V posledních minutách se diváci dožadovali populární stovky. Jejich přání v tomto případě zůstalo nevyslyšeno, přesto Orli dokázali napravit dojem z porážky v Ostravě a získali do tabulky dva body.

Zbyněk Choleva (BK Prostějov):

„Do utkání jsme dali hodně energie. V obraně se dařilo zastavovat hráče soupeře. Podařilo se dobře rozložit minuty mezi všechny hráče a každý se na vítězství podílel. Jsem rád, že jsme se proti prvnímu zápasu dokázali zlepšit. Je to povzbuzení do dalších zápasů.“

Roman Bednář (Sluneta Ústí nad Labem):

„Nepředvedli jsme výkon, který by nám dával naději na vítězství. Tak lehce zřejmě Prostějov až do konce sezony nevyhraje. Aktivní jsme byli pouze na začátku utkání. V dalším průběhu hráči neměli zájem o dění na palubovce a to si neumím vysvětlit.“