Dobré odpoledne, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela

41 ostrava_bkPo téměř dvouměsíční přípravné fázi, ve které se do týmu začlenili tři noví hráči a kdy se trenér Choleva musel vyrovnat s častou absencí zraněných nebo reprezentujících hráčů, se dnes opět rozjel „kolotoč“ jménem Mattoni NBL. Los nám na úvod přidělil nelehkého soupeře z Ostravy, který je obzvláště na své domácí palubovce velmi silný. Tak tomu bylo i dnes, kdy úvodní čtvrtina skončila nerozhodně 18:18, ale potom už udávali tempo pouze domácí.

Ti se ještě před polovinou zápasu dostali do dvouciferného vedení 40:30, které ve třetí periodě ještě zvýšili. Orli se všemožně snažili vymazat ztrátu a zdramatizovat zápas, ale neproměněné střely nás poslaly do ještě většího, až dvacetibodového deficitu. Po čtyřiceti minutách čistého času jsme se tak museli smířit s porážkou poměrem 72:89.

NH OSTRAVA  - BK PROSTĚJOV 89:72 (18:18, 40:30, 67:51)

NH Ostrava: Wilson Jeremiah 19, Číž Adam 13, Greene Justin Pierre 13, Ames Rahsaan Edward 12, Stehlík Jan 9, Zbránek Filip 8, Gniadek Martin 7, Jurečka Luděk 4, Pelikán Rostislav 4, Lyčka Jan 0, Urbánek Adam 0

BK Prostějov: Bohačík Jaromír 14, Dufault Austin Lee 14, Venta Matej 14, Švrdlík Kamil 12, Kohout Ondřej 5, Marko Roman 5, Bratčenkov Vojtěch 2, Pandula Dušan 2, Polášek Rudolf 2, Prášil Jaroslav 2

Statistiky:
2b: 38/23:37/23
3b: 11:7
TH: 15/10:17/7
Doskoky: 41:30
Fauly:18:17

V úvodním utkání sezóny 2012/2013 nemohl trenér Choleva, stejně jako v přípravě, počítat s kompletním kádrem a musel se tak obejít bez zraněného Pavla Slezáka. K rozskoku tak z naší strany nastoupila pětice Bratčenkov, Venta, Dufault, Švrdlík, Bohačík. Ta se sice hned v prvních minutách díky dvěma úspěšným trojkám domácích dostala do deficitu, ale poměrně rychle jsme srovnali krok a otočili vývoj utkání. Domácí pak sice na chvíli získali zpátky vedení, ale následující minuty patřily právě hanáckému celku, který sedmi body v řadě otočil na 16:11. Takto optimisticky vyhlížející stav jsme ale v závěru prvního kvartálu ztratili a domácí srovnali na 18:18. Od tohoto okamžiku už se pak domácí více méně ujali vedení a udávali tempo zápasu. Zatímco se prostějovští Orli v první části domácích drželi, ve druhé už Ostrava získala mírný náskok a my jsme tak museli dotahovat. Zejména ztráty a útočné doskoky soupeře nám dělaly velké problémy, které právě vyústily v bodový deficit. Když pak v závěru čtvrtiny zacílil domácí Číž zpoza tříbodového oblouku, vyšvihla se naše ztráta na dvoucifernou hranici a do šaten se odcházelo za stavu 40:30 pro domácí.

Stejně jako ve druhé části zápasu se prostějovským Orlům ani ve třetí periodě příliš nedařilo snížit náskok domácích, kteří ještě naopak svůj náskok mírně navýšili. Ani snaha a bojovnost našich hráčů, ani výborný výkon rozehrávače Venty nepomohl zvrátit vývoj utkání a domácí tak za mohutného přispění amerického trojlístku Ames, Wilson, Green (dohromady 44 z 89 bodů) směřovali za vítězstvím v úvodním duelu letošního ročníku Mattoni NBL. My jsme se tak museli na úvod sezóny spokojit s porážkou o sedmnáct bodů 72:89 a nezbývá než se koncentrovat na nadcházející nedělní duel na naší domácí palubovce.

Ohlasy trenérů:

Dušan Medvecký - NH Ostrava:
„Jsem rád, že jsme utkání zvládli v takovém stylu. V prvním poločase jsme ještě byli nervózní, hráči si byli vědomi, že jsme Prostějov už dlouho neporazili. V druhé čtvrtině jsme hráli dobře v obraně a hráči se postupně rozehráli. Utkání jsme dostali pod kontrolu.“

Zbyněk Choleva - BK Prostějov:
„Gratuluji Ostravě k zaslouženému vítězství, bylo vidět, že má silný tým. My jsme nehráli agresivně, nedostávali jsme se do hry a ani v obraně jsme ze sebe nevydali vše.“