Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

bk prostejovDva zápasy proti Kolínu uzavřely přípravu prostějovských basketbalistů na ligu. A byla to rozpačitá generálka. V neúplné sestavě bez několika indisponovaných hráčů Orli vyhráli domácí duel 100:85, v odvetě v Polabí ale prohráli 82:95.

„Z naší strany nic moc zápas. Přijeli jsme v podstatě v sedmi hráčích, protože jsou někteří hráči nemocní a zranění. Zbytek byli dorostenci. Takže podle toho to také vypadalo. Začátek jsme měli dobrý, postupně jsme ale začali ztrácet a Kolín hrál fakt dobře v útoku. Hlavně měl výbornou poslední čtvrtku, kdy se dostal do výrazného vedení a my to už nedotáhli,“ konstatoval Roman Marko, který ještě v minulé sezoně hrál právě v Kolíně.

Ani domácí střetnutí nebylo bez kazu. Hosté vyhráli první čtvrtinu a v poločase prohrávali pouze o dva body. Poměrně vysoké vítězství získali Hanáci až v závěrečné desetiminutovce díky několika úspěšným trojkovým pokusům. „Nebylo to optimální, ale celý zápas jsme odehráli ve vysokém tempu a to je dobře,“ hledal pozitiva ve výkonu kouč Zbyněk Choleva.

Po posledním střetnutí před začátkem Mattoni NBL už tak spokojený nebyl. „Chtěli jsme se zaměřit na obranu a pokusit se nedostat osmdesát bodů. To se nepodařilo, což je nepříjemné,“ řekl Choleva.

Účet přípravy: čtyři porážky

Rovných deset zápasů odehráli v přípravě na nový ročník Mattoni NBL basketbalisté Prostějova. V šesti dokázali zvítězit, čtyřikrát odešli z palubovky poražení.

„S počtem zápasů jsem spokojený. Deset utkání je odpovídající počet. Výsledkově to ale nebylo ideální. Na některých výkonech se podepsala skutečnost, že jsme nehráli ani netrénovali kompletní,“ uvedl trenér Zbyněk Choleva.

BK Prostějov – Zlín 91:58

Svitavy – BK Prostějov 83:104

BK Prostějov – Opava 83:96

Prievidza – BK Prostějov 88:80

Prievidza – BK Prostějov 77:92

Opava – BK Prostějov 80:91

BK Jindřichův Hradec – BK Prostějov 86:100

MBK Reiker Komárno – BK Prostějov 94:90

BK Prostějov – Kolín 100:85

Kolín – BK Prostějov 82:95

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...