Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 bazarek 010FOTOGALERIE: Uplynulou sobotu se nově v prostorách prostějovské sokolovny uskutečnil v pořadí druhý výprodej dětského a kojeneckého zboží, který i tentokrát proběhl v režii organizací RC Lodička, Modrý koník a za přispění prostějovského Okrašlovacího spolku a pod záštitou Aleny Raškové, první náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov. Vstup na akci byl opět zdarma a Večerník, jakožto mediální partner akce, u toho nemohl chybět.

Děti rostou jako z vody a protože peněz není nikdy nazbyt, rozhodly se organizátorky z RC Lodička a webového portálu Modrý koník opětovně uspořádat bazárek dětského oblečení, který se i loni za již zmíněného přispění Okrašlovacího spolku a první náměstkyně prostějovského primátora těšil velké přízni maminek. Ani na druhém ročníku této akce tomu nebylo jinak. „Jsem moc ráda, že si maminky na akci zvykly a vypadá to na základ příjemné tradice, kdy budou moci prodat oblečení, ze kterého děti vyrostly, a naopak nakoupit za rozumnou cenu něco nového,“ míní Milada Sokolová z Okrašlovacího spolku, který akci opětovně zaštítil.
Do prostor sokolovny se dostavily mimo jiné i Regina Šverdíková z Fondu ohrožených dětí, Zuzana Šutová z jazykové školy Big Ben a první náměstkyně primátora Alena Rašková, které se také podílely na organizaci akce.
Novinkou letošního bazárku bylo místo konání, které se z finančních důvodů přesunulo ze Společenského domu do prostor zdejší sokolovny a ukázalo se, že to byl výborný tah. „Jsme nadšení z toho velkého prostoru, kam se všechno pohodlně vejde, včetně padesátky prodejkyň, skákacího hradu i tisícovky návštěvníků, kteří tu už od rána měli možnost vybrat si z pestré nabídky dětského oblečení, hraček a všeho, co maminky a děti mohou potřebovat,“ přiblížila organizátorka akce Jana Valentová z RC Lodička. „Osvědčilo se nám upozornění na akci v novinách i na internetu, takže s návštěvností můžeme být opravdu spokojené,“ libuje si Zuzana Zapletalová ze společnosti Modrý koník, která si z nabídky bazárku vybrala několik pěkných kousků oblečení i hraček.
Akce se těšila velkému zájmu nakupujících i prodávajících, a zatímco maminky se věnovaly nákupům, pro děti byla připravená zábava v podobě kreativní dílničky, již zmíněného skákacího hradu nebo hrátek s angličtinou. A i tentokrát měla akce charitativní nádech. „Neprodané oblečení a hračky mohou maminky věnovat Fondu ohrožených dětí či Azylovému domu ADDAR,“ doplnila Valentová.
Další BAZÁREK dětského oblečení organizátorky plánují na říjen a Večerník vás o podrobnostech bude pochopitelně informovat.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...