Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 kocourJmenuje se Silver a podle jeho paničky Petry Klvačové jde o notorického útěkáře. Řeč je o pětiletém kocourovi, o kterém jsme sáhodlouze informovali na stránkách Večerníku před více jak měsícem. Nejdříve byl odchycen u rondelu v Okružní ulici strážníky, těm však po dvou dnech utekl ze služebny! Od této chvíle není po britském modrém kocourovi ani vidu, ani slechu...

„Silver nám zmizel 13. června. Byl velice společenský, mazlil se s každým člověkem, byť i cizím. Mohl komukoliv i nastoupit do auta, běžně to také dělal. Jednou vběhl i do autobusu tady na zastávce. Řidič nám pak vyprávěl, že ho vyhnal, protože neměl lístek...,“ svěřila se Večerníku s úsměvnou historkou jeho panička Petra Klvačová z Držovic.

Ano, čtete dobře! Notorický tulák s modrostříbrným kožíškem, který byl nalezen až v jižní části Prostějova, je až z Držovic! „Pravdou je, že utíkal často, ale vždycky se dokázal vrátit. Jakmile jsme si ho od předešlých majitelů dovezli z Prahy, začal brzy trajdat po venku. A to i přesto, že je vykastrovaný. Na naší zahradě či doma se nikdy moc dlouho nezdržel. Mě samotnou ale překvapilo, když jsem se z Večerníku dozvěděla, že ho našli strážníci až v Okružní ulici. Bohužel i jim pak utekl,“ dodala paní Klvačová.

Majitelka vzácného britského modrého kocoura se ihned po zveřejnění naší reportáže nevzdala a po Prostějově vyvěsila plakátky s fotografií čtyřnohého miláčka se žádostí, aby ho případný nálezce vrátil. „Bohužel, dodnes se mi ozval jediný člověk, že ho našel v Brněnské ulici, vzal ho do bytu a nakrmil. Kocour mu pak ovšem zase utekl. Nikdo další se neozval. Už pomalu přestávám doufat, že Silver je naživu. Snad ho má ale někdo doma a ozve se mi...,“ doufá Petra Klvačová.

Pokud tedy víte, kde se pětiletý kocour slyšící na jméno Silver právě teď nachází, kontaktujte, prosím, rodinu Klvačovu z Držovic na telefonním čísle 724 207 954.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...