Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 cipisekSvětýlka, rozzářené dětské tváře a setkání s opravdovým panem myslivcem - taková byla lampionová podzimní cesta s Cipískem. V úterý 5. listopadu totiž proběhl už dvanáctý ročník oblíbené akce Mateřského centra Cipísek s názvem „Bude zima, bude mráz aneb lampionová cesta za panem myslivcem“.

„Smyslem celé akce nebylo jen se sejít a pobavit, ale hlavně předat myslivcům krmení pro lesní zvěř na zimu. Letošní lampionové cesty se zúčastnily stovky rodin s dětmi, od těch nejmenších v kočárku až po školáky. Pan myslivec Karel Michl, se kterým naše mateřské centrum spolupracuje už řadu let, si s potěšením odvezl plné auto pytlů kaštanů, bukvic, suchého pečiva či ovoce,“ informovala s nadšením Večerník Markéta Skládalová, programová koordinátora Mateřského centra Cipísek v Prostějově.
Děti s rodiči pak čekalo zpívání s kytarou, promítání pohádky i malá odměna. „Ale hlavně spousta zážitků ze setkání s panem myslivcem, z množství svítících lampionů a také z dobrého pocitu, že mohli pomoci lesním zvířátkům,“ připomněla Markéta Skládalová.
Mateřské centrum Cipísek děkuje všem příchozím za báječnou atmosféru i přinesené krmení a panu myslivci K. Michlovi za dlouholetou spolupráci. „Poděkování patří také Lesům ČR, Statutárnímu městu Prostějov a Olomouckému kraji za zajištění promítání i odměny pro děti a v neposlední řadě také studentkám Střední školy podnikání a obchodu v Prostějově a dalším dobrovolníkům, kteří pomáhali při zajišťování akce,“ dodala Skládalová.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...