Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Když se řekne Láďa Hruška, představí si lidé někdejšího zaníceného reportéra probírajícího se v supermarketech shnilým ovocem či experimentujícího kuchaře žonglujícího levnými surovinami. Nedávno tento muž mnoha tváří navštívil Muzeum řemesel na zámku v Konici, kde obhlížel rekordní sbírku sekyrek zapsanou v Guinnessově knize rekordů.

Známý televizní moderátor do Konice zavítal minulé pondělí 12. října v rámci natáčení pořadu Vychytávky Ládi Hrušky, který je na obrazovkách k vidění každou neděli po poledni. „Všechno si musel ohmatat a vyzkoušet. Pustil se například do vytváření vlastního topůrka pro sekeru. Měl to již dopředu připraveno a dá se říci, že mu to i docela dobře šlo,“ zhodnotil Hruškovu zručnost Pavel Šín, kastelán konického zámku a vedoucí zdejšího Muzea řemesel, kde můžete kromě seker najít také řadu exponátů používaných při řemeslech a majících na Konicku dlouholetou tradici, jako jsou například pivovarnictví, mlynářství, kovářství, tkalcovství a řadu jiných.
Reportáž z návštěvy Ládi Hrušky v Konici by měla být na obrazovce televize Prima k vidění již na konci tohoto týdne. „Bude to v neděli 25. října od 14:15 hodin,“ uzavřel Pavel Šín.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...