Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulou sobotu dopoledne se na prostějovském náměstí měl uskutečnit další ročník tradiční a velice oblíbené akce pod taktovkou ochránců přírody. Přestože přípravy akce byly dlouhé a náročné, Den Země musel být odložen.


„Důvodem jsou nová epidemická opatření,“ sdělila Večerníku Petra Floderová z Českého svazu ochránců přírody, regionálního sdružení IRIS. „Akci nebylo možné uskutečnit, byť jsme dlouho uvažovali nad nějakou menší variantou, například bez kulturních vystoupení. Ale s vývojem situace a na základě přísných vládních opatření jsme to vyhodnotili jako nemožné,“ dodala jedna z organizátorek, které se Večerník také zeptal, zda ochránci přírody Den Země úplně zrušili nebo plánují náhradní termín. „Úplně původní termín byl v dubnu a už tento říjnový byl náhradní. Rádi bychom ještě našli další jiné datum, ale nevíme, jestli to bude možné. Určitě máme v úmyslu uspořádat Den Země příští rok, zase v tradičním dubnovém termínu,“ uvedla Floderová, kterou stejně jako další organizátory zrušení Dne Země mrzí. „Měli jsme vymyšlené zajímavé aktivity pro děti i dospělé, představit stánky s ekologicky šetrnými výrobky, zdravou výživou, řemeslnou výrobou a podobně. Je to velká škoda,“ zalitovala.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...