Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Skvělé odpoledne pro celé rodiny připravili předminulý víkend ve Vrbátkách. Pole na jejich okraji i sousední hřiště se staly dějištěm pro další ročník drakiády, potažmo pro řadu úkolů určených dětem i jejich rodičům. Řada zúčastněných si tak odnesla nejen krásné snímky, ale hlavně spoustu pěkných zážitků.


„Jsme moc rádi, že nakonec naše tradiční drakiáda a rodinný sedmiboj mohly proběhnout. Letos byl rodinný sedmiboj na téma 7 divů světa. Vyšlo nám počasí a účast byla také skvělá,“ poznamenala za organizátory Miroslava Gabrielová. Jak dodala, organizátorský tým neopomněl ani na prevenci. „Na každém stanovišti jsme měli dezinfekci a soutěžní týmy jsme vysílali postupně, aby se nekumulovalo více lidí pospolu,“ vysvětlila.
Nadšení dětí i přesto bylo takřka měřitelné. A Vrbátky opět ukázaly, že uspořádat pěknou a úspěšnou akci zvládají na jedničku.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...