Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zářivě žluté kytičky jsou už řadu let symbolem prevence před rakovinou a sbírky ve prospěch onkologicky nemocných. Letošek nebyl jiný, a i když se datum sbírky muselo přesunout, nakonec se uskutečnila. Na přelomu září a října se zapojilo ve dvou dnech i sdružení Diana. To sdružuje ženy, které bojovaly nebo bojují s rakovinou prsu.


„Měly jsme malé srdíčko. Obávaly jsme se, že v nejisté době nebudou lidé přispívat,“ uvedla předsedkyně Diany Marcela Plachá. Ukázalo se však, že zbytečně. Diana na Prostějovsku měla k prodeji skoro 4 000 kytiček a drtivou většinu prodala. „Vrátily jsme jich jen čtyřiaosmdesát a utržily celkem 97 298 korun,“ prozradila Plachá.
Sdružení se přitom muselo poprat i s tím, že školy, které jindy pomáhají s prodejem, tentokrát odřekly. Až na již zmíněné dvě. „Ráda bych moc poděkovala Střední zdravotnické škole a dále Střední odborné škole podnikání a obchod. Jedna členka pak třeba na Konicku prodala 800 kytiček, což je nadlidský výkon,“ ocenila Marcela Plachá. Předsedkyně spolku šla příkladem, do dobré věci se zapojila celá rodina. „Pomohla snacha, švagr i neteř, prodával manžel s kamarádem. Chtěla bych pak poděkovat nejen jim, ale všem, kteří se v této nelehké situaci do pomoci potřebným zapojili,“ vzkázala.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...