Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tak už je to černém na bílém! Ve čtvrtek 1. října byl novým ředitelem Gymnázia Jiřího Wolkera jmenován Michal Müller. Ve funkci nahradil Michala Šmucra, jemuž řadu let dělal zástupce.

 

Michal Müller byl bezprostředně po přechodu svého předchůdce na Nejvyšší kontrolní úřad ČR pověřen vedením školy. Následně se stal jediným kandidátem ve výběrovém řízení na uvolněný post. Prostředí gymnázia zná více než dobře a tak žádné velké překvapení se jeho jmenováním nekonalo. Hned po nástupu do funkce na něj čekalo řešení řady aktuálních problémů. „Od pondělí zavádíme novou jednotnou platformu pro distanční výuku. Na víceletých gymnáziích výuka prozatím zůstává prezenčně, nicméně jsme ve spolupráci s hygienou přistoupili k celé řadě opatření přímo na škole,“ prozradil Müller, jehož jsme se zeptali i na dlouhodobější koncepci školy. „Naší určitou vlajkovou lodí zůstává osmileté gymnázium, kde podstatná část výuky probíhá v angličtině. Určitě také chceme prezentovat naše třídy složené z talentovaných sportovců. Mezi ně například patří vítěz juniorského Wimbledonu ve čtyřhře Jiří Lehečka, ale i mnozí další. Kromě tenisu se u nás zaměřujeme také na basketbal, volejbal, fotbal a nově též házenou,“ upozornil Müller, který je rovněž předsedou spolku BCM Orli Prostějov.
Jako ředitel školy chce Müller ještě rozšířit úspěšně rozjetou spolupráci se zahraničními školami. „Jedná se o školy z Polska, Německa, Ruska, Finska, Španělska či Dánska. V minulosti jsme spolupracovali i s čínským partnerem, ale na to se zřejmě navázat nepodaří. Naopak bychom chtěli vytvořit spolupráci se školou v Estonsku,“ vyjmenoval nový ředitel prostějovského gymnázia, s nímž v dohledné době přineseme ve Večerníku obsáhlý rozhovor.  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...