Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Celostátní akce Sokol v pohybu slaví úspěch i v regionu. Událost, která má přitáhnout k pohybu a zároveň více rozšířit povědomí o aktivitách Sokola, se dostala i do samého Prostějova. Uplynulou středu tak na novém hřišti u historické budovy sokolovny byla k vidění snaha dětí, které si na mnoha úkolech trénovaly své běžecké dovednosti, jemnou motoriku nebo třeba skok.

 

Za úkol měly například narolovat na šňůře polštář, zaskákat si panáka a zkusit si krátký sprint s otočením. A jak se ukázalo, ne všechny děti jsou peciválové, naopak. Ty, které přišly, pohyb a aktivita zjevně bavily. „Chceme hlavně využít situace, jaká je. Že zatím nějak můžeme sportovat,“ vyjádřila se jednatelka Sokola I Prostějov Petra Kohoutová s tím, že Sokol ani přes nepříznivou situaci nechce činnost zatím přerušovat. „Jsme rádi, že máme tento stadion k využívání. Budeme sportovat hlavně venku, i dnes rodiče přivítali, že se nemačkáme v sokolovně,“ dodala pro Večerník.
Pro některé návštěvníky bylo sportování během akce Sokol v pohybu obzvlášť důležité. A to proto, že poprvé zkoušeli, jaké to je hýbat se s jinými dětmi. „Líbí se nám to, zatím si to užíváme. Je to poprvé, co jsme zde s malým na cvičení dětí. Je to příjemné a je super, že je to venku v téhle době, to oceňujeme ještě více,“ uvedla Eva Kovaříková, jedna z maminek, která dělala dětem obecenstvo. „Myslím si, že pak budeme navštěvovat Sokol pravidelně, dnes to máme jako takové seznámení,“ prozradila viditelně spokojená žena.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...