Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Střední odborná škola podnikání a obchodu připravila pro žáky 9. tříd základních škol soutěž Dobrodružství s historií. Akce byla zařazena do programu oslav 630. výročí povýšení Prostějova na město a konala se uplynulý pátek.


„Soutěže se zúčastnilo jedenáct družstev. V centru města bylo připraveno patnáct stanovišť s nejrůznějšími úkoly jako například určování domovních znamení, historických údajů, stavebních slohů či prostějovských osobností,“ informovala Jana Mohrová, hlavní organizátorka soutěže a vyučující na SOŠPO Prostějov.
Žáci měli možnost si nejen ověřit své znalosti, ale také se dozvědět zajímavé informace o Prostějově. „První místo získalo tříčlenné družstvo ze ZŠ E. Valenty, na druhé a třetí příčce se umístili žáci ze ZŠ Dr. Horáka. Všichni zúčastnění obdrželi účastnické listy a drobné odměny. Tři nejlepší pak byla oceněna v obřadní síni prostějovské radnice, kde jim odměny předal náměstek primátora Jan Krchňavý,“ podotkl ředitel školy Marek Moudrý.
Klání se konalo pod záštitou statutárního města Prostějov. Přestože je aktuální situace kolem covid-19 značně proměnlivá, tak se SOŠPO zhostila soutěže na výbornou a připravila žákům za dodržení hygienických opatření velmi zajímavou akci.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...