Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 (Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel) Zdravotnická skupina AGEL zahájila modernizaci přístrojového vybavení, špičkovou diagnostiku zpřístupní i lidem v menších městech. Špičkové radiodiagnostické přístroje za více než 200 milionů korun nainstaluje do svých zdravotnických zařízení v Česku i na Slovensku, mezi vybranými zařízeními je i Prostějov.


Díky rozsáhlému investičnímu projektu budou obměněny nejen starší přístroje, ale novými magnetickými rezonancemi budou nově vybaveny také nemocnice v regionech, kde tato vyšetřovací metoda dosud chyběla. To zkvalitní diagnostické možnosti lékařů nejen v nemocnicích, ale i ostatním poskytovatelům zdravotní péče v regionech.
Pro vysoké rozlišení snímků a šetrnost vůči pacientovi je vyšetření magnetickou rezonancí pro mnohé medicínské obory klíčovou metodou při diagnostice široké škály onemocnění a poruch. „Vzhledem k personálním nárokům i vyšším pořizovacím a provozním nákladům nepatří magnetické rezonance v českých a slovenských nemocnicích ke standardu. Bohužel i dnes musí pacienti v některých regionech za touto specializovanou péčí dojíždět dlouhé hodiny. Naším cílem proto byla nejen modernizace vybavení, ale především zlepšení dostupnosti nejmodernější péče,“ uvedl předseda představenstva společnosti AGELAleš Herman.
V rámci tohoto investičního projektu skupina AGEL pořídí celkem 11 nových magnetických rezonancí v České republice a na Slovensku. První přístroj bude nainstalován v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí již na přelomu letošního a příštího roku. A novou magnetickou rezonanci dostane také Nemocnice AGEL Prostějov, kde začne moderní vybavení lidem sloužit už příští rok.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...