Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V tomto okénku se budeme již po devětašedesáté společně věnovat různým harmonizačním, relaxačním, ale i posilujícím či rehabilitačním a kompenzačním cvičením. K tomu, abychom předešli bolestem zad, kloubů, blokádám a dalším nešvarům, je potřeba pravidelný pohyb. Pokud však již k nějakému narušení v oblasti zad, páteře či například kyčlí dojde, je potřeba se problematické partii pravidelně věnovat. Tentokrát se podruhé v řadě zaměříme na posílení celého těla, koordinaci, zvýšení kondice a také úpravu hmotnosti prostřednictvím švihadla. Pojďme tedy ještě jednou na to!

 

1. Jako první se protáhněte, rozcvička by měla předcházet úplně každému cvičení. Následně si pusťte nějakou dynamickou hudbu, vezměte švihadlo a postavte se rovně. (viz. foto) Nyní se od břicha začneme pomalu nadechovat. Dech postupuje směrem od břicha do žeber, kde máme pocit, že se žebra otevírají do široka, dech však nezastavujeme, ale postupuje stále směrem nahoru. Pak pomalu vydechneme.
2. 2. Následně začneme pomalu a klasicky skákat. Skáčeme vzpřímeně a pohyb švihadla vychází ze zápěstí a nohy střídáme během skákání od sebe, k sobě a nohy přitom křížíme před sebe a za sebe (viz foto). Tento cvik je již poněkud náročnější na koordinaci a provedení, ale věřím, že to bude výzva a po pár nácvicích se vám podaří. Pokud to zvládnete, vydržte skákat 3 minuty. Poté můžete postupně prodlužovat.
3. Než přejdeme k dalšímu cviku, tak se vydýcháme. Dech postupuje směrem od břicha do žeber, kde máme pocit, že se žebra otevírají do široka, dech však nezastavujeme, ale postupuje stále směrem nahoru. (viz. foto) Pak pomalu vydechneme. Pětkrát se takto prodýcháme a můžeme pokračovat.
4. Poté začneme opět skákat. Skáčeme vzpřímeně a pohyb švihadla vychází ze zápěstí, přičemž skáčeme jakoby klasicky nohama u sebe, ale pravé koleno zvedneme do pravého úhlu a vydržíme takto dva přeskoky, pak nohu vystřídáme. (viz. foto) Takže skáčeme vždy dvakrát na pravé noze s kolenem v pravém úhlu a dvakrát na levé noze s kolenem v pravém úhlu. Skáčeme jednou až dvakrát denně, pokud možno každý den. Vaše tělo se nejenže posílí a nabere na svalech nohou, zadku, břicha, zad a rukou, také cvičíte velice důležitou koordinaci, zvyšujete kondici a efektivně shazujete přebytečná kila. Po skončení skákání přes švihadlo se uvolníme a provedeme protažení.
Dnes jsme účinně posilovali kompletně celé tělo. A já už se zase těším na příště!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...