Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Kdo by je neznal, zdobí nejednu domácnost, někdy taky batohy i oděvy. Kytičky značící boj s rakovinou a zároveň pochopení pro ty, kteří jí trpí, jsou zkrátka klasikou a jednou z nejdéle trvajících charitativních akcí v Česku vůbec. Letošek jim však nepřál, tradiční květnový termín byl zrušen. Přesto se Liga proti rakovině, která akci každoročně pořádá, nevzdala. Přišla tedy s novým termínem.


„Letos se bude netradičně chodit hned dva dny, a sice 30. září a 1. října. Což dosud nebylo obvyklé,“ prozradila za prostějovský spolek Diana, který v regionu zajistí distribuci kytiček, Stanislava Růžičková.
Počet kytiček ani cena se naopak oproti loňsku nezměnily. I letos jich tak budou na Prostějovsku k mání téměř čtyři tisícovky. Cena jedné je dvacet korun, lidé ovšem nezřídka dají do kasičky i více. „Průměrná cena je asi pětadvacet korun. Jsou lidé, kteří dají dvacku. Další ale přispívají stovku i více,“ uvedla předsedkyně Diany Marcela Plachá. S kolegyněmi opět vyrazí třeba na radnici, kam Diana dostala pozvánku. Celkově toho ale nejspíš obejde méně. „Nakonec s námi letos spolupracují jen dvě školy, SOŠPO a Střední zdravotní škola. Žádná z dalších nechce, kvůli koronaviru. I naše ženy mají strach. Jsem upřímně zvědavá, jak to dopadne. Mám z toho velké obavy,“ přiznala Marcela Plachá.
Tak se nebojte a přispějte! 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...