Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Měly to být tři dny plné zábavy, veselí a ukázek hanáckých tradic. V pořadí dvacáté Svatováclavské slavnosti v Nezamyslicích místní městský úřad společně s kulturními, společenskými, sportovními spolky a také s dobrovolnými hasiči velice pečlivě připravil. A co peněz to stálo, aby třídenní program byl naplněn! Bohužel okolnosti tomu chtěly jinak, z nezamyslických hodů tak nakonec zbylo jen torzo.

 

Dvacáté Svatováclavské slavnosti v Nezamyslicích měly zahájit v sobotu ráno sportovní akce. V plánu byl svatováclavský běh, soutěž v kolové a hasiči pak připravili závody v požárním útoku pro mnohé věkové kategorie. „Už právě tyto úvodní akce ovlivnilo počasí a část z nich musela být zrušena. Pršelo a byla zima, takže ani lidi se nepřišli podívat. To jsme ještě v tu chvíli netušili, že se slavnostmi bude ještě hůř,“ posteskl si Vlastimil Michlíček.

Pořádnou porci zábavy připravil v neděli odpoledne alespoň fotbalový „srandamač“ mezi starými pány Nezamyslic a recesistickým uskupením Mažoreti. Na fotbalovém hřišti se bavila stovka návštěvníků a některé výkony a zákroky zasloužilých fotbalistů budily úsměvy a vyvolávaly bouřlivé ovace. „Takto mohly probíhat celé slavnosti, ale počasí a strach z koronaviru naše hody očesaly, bohužel. Moc mě to mrzí a chtěl bych poděkovat všem zástupcům našich spolků a hasičům za vynaložené úsilí a spolupráci při přípravách Svatováclavských slavností. Jsem ale rád, že lidé pochopili skutečnost, že jsme některé akce byli nuceni zrušit. A dík patří i těm návštěvníkům, kteří při zbytku akcí dodržovali preventivní opatření. To se týká i těch, kteří se bavili na kolotočích. Věřím, že příští rok nám hody už nic nezkazí,“ rozloučil se s Večerníkem starosta Nezamyslic.
Slavnostní program měl pokračovat i v pondělí. Úvodní svatováclavská mše v místním kostele za účasti krojovaných Hanáků sice proběhla bez problémů, nicméně se ze zahajovacího programu pondělní části slavností stala vlastně akcí poslední. Zbývající část byla taktéž zrušena.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...