Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V tradičním termínu posledního víkendu v září proběhnou v Otaslavicích hody. Kromě již zaběhnutých akcí, které se v „Metlích“ konají, se mohou všichni návštěvníci těšit také na úplnou novinku. Všichni příchozí si budou moci v centru obce prohlédnout a načerpat informace o různých druzích elektrokol, kromě toho si je budou moci také vypůjčit na projížďku. Kromě běžných elektrokol si budou moci starší občané a zdravotně handicapovaní objednat projížďku dvojmístnou elektrickou rikšou, což je speciální vozidlo se dvěma sedačkami.


Projížďky budou samozřejmě časově omezeny, aby se dostalo na všechny, kteří si kola budou chtít vyzkoušet. Plánovaný rozpis testovacích dnů bude v sobotu i v neděli. Rezervace na testovací jízdy by se měly uskutečnit v ideálním případě v sobotu dopoledne. Kola si budete moci vyzvednout naproti obchodního domu v centru obce. V případě jízdy rikšou není problém se domluvit na vyzvednutí pasažéra.
Zájemci si budou moci vyzkoušet různá elektrokola, a to od běžných po různá speciální pro městský provoz, ale i skládačky pro každodenní přesuny po městě, na nákupy či kratší vyjížďky. Všechna tato kola zajistí a zapůjčí do Otaslavic Ondřej Vysypal, vydavatel a šéfredaktor časopisu o elektrokolech Electric Bike Action.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...