Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle jinde v Prostějově nezažijete! Od konce loňského roku funguje v prostorách zámku nová vinárna. Prostory hned na první pohled působí útulným dojmem. Nemusíte se však do nich vůbec ostýchat vstoupit, ceny nabízených vín rozhodně nejsou přemrštěné a jejich chuť skutečně jedinečná. Ideální příležitost přesvědčit se, že tomu tak skutečně je, se naskytne v sobotu 19. září, kdy se ve vinárně bude konat první degustační večer.


Pánové to u nás mají jednoduché. Nejrůznějších pivnic, hospod a podobných zařízení najdou v prostějovském centru více než dost. Ale co dámy? Samozřejmě že mohou zajít do některé z kaváren, ale co když zatouží po skleničce kvalitního vína v příjemném a stylovém prostředí? V takovém případě se jim nabízí možnost zavítat do vinárny, která už zhruba půl roku funguje v prostějovském zámku na Pernštnýnském náměstí. Vybírat budou moci z osmi druhů výborných stáčených sudových vín od 45 Kč za litr. Kromě nich si mohou nechat načepovat jemně perlivé Frizzante, ale také míchané nápoje Aperol Spritz, Hugo Spritz nebo Hugo Poetica. Úplnou specialitou je originální česká kombinace ovoce a vína Perlito. Všechny tyto varianty se perfektně hodí k pohodovému letnímu posezení. Pozoruhodné zároveň je, že v zámku primárně čepují vína do skla, nikoliv do plastu. Samozřejmostí je i rozsáhlá nabídka lahvových vín nejen z ČR, ale také ze Španělska, či Itálie. Některé z nich jsou nabízeny v originálně tvarovaných lahvích. To vše za přiměřené ceny, které vás možná překvapí.
„Nízké ceny si můžeme dovolit díky tomu, že kromě provozování vinárny fungujeme zároveň jako dovozci,“ vysvětlila provozovatelka Lenka Homolová, která celý život žije v Prostějově, nicméně vinárnu rozjela se svým pražským kamarádem.
U vína to ovšem na zámku nekončí, hosté si tam mohou dopřát také něco k jídlu. V nabídce jsou zejména španělské delikatesy, mezi něž patří šunka, různé druhy sýrů, olivy, ale také zákusky či další pochoutky. Kromě toho vinárna přichází s řadou jinde nevídaných nápadů. Například si víno můžete odnést v recyklovatelné plechovce s výtvarně zajímavým designem, či si ho dokonce můžete nechat přivézt přímo domů.
Pokud si stále myslíte, že v Prostějově není kam zajít sednout na dobré víno či sehnat originální stáčené víno, pak je nejlepší se o tom přesvědčit přímo v zámku. Provozovatelé připravují řadu hudebních večerů, už nyní také chystají degustační večer, který se bude konat v sobotu 19. září. Během něj lidé budou moci ochutnat na 13 druhů vín.
Více informací o vinárně najdete také na webových stránkách www.originalnivina.cz.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...